ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2010
ÎNSCRIS: 28.06.10
JUN-2010

ARTICOL ARHIVAT

O vacanta de vis!

M-am intors de cateva zile dintr-o vacanta de vis. A fost in Kusadasi, hotel Imbat.

Sincera sa fiu am plecat cu inima cat un purice dupa ce am citit pe forum. Erau acolo postate niste poze care aratau imagini deplorabile, atata din camere cat si din restaurant. Ei, am fost foarte placut surprinsa sa gasesc exact contrariu.

O camera super curata, eleganta, in care ZILNIC erau schimbate prosoapele si cearceafurile... nu mai spun ca erau asezate in forma de fluturas, evantai, etc. Personalul extrem de politicos si prietenos.

N-am fost prea incantata de mancare, nu a fost chiar pe gustul tuturor, au fost comentarii, pentru ca erau mai mult legume, sub forma de salate, mancaruri gatite, dar atat de frumos prezentate, incat nu mai conta cat sunt de gustoase, dar cu putina imaginatie ti le asezonai singur, erau acolo sosuri si condimete cat pofteai.

Hotelul are o gradina de palmieri de-o frumusete rara. Apa in mare era cum e cristalul de curata, iar in aceasta perioada am prin o caldura de nu puteai sa stai afara dupa ora 12, asa ca am stat ca o rata numai in apa.

A trecuta asa repede, as fi vrut sa mai stau cateva zile. La anu', daca-om fi sanatosi tot aici vreau sa merg. Ne-am imprietenit cu o familie de francezi care veneau aici de 5 ani, de doua ori pe an. Noi nu ne permitem, dar daca e asa rau cum s-a postat pentru acest hotel, oare acesti oameni mai veneau aici? Nu prea cred!

Mie mi-a placut foarte mult si-l recomand din tot sufletul celor care nu sunt ahtiati dupa carne, pentru ca acesta era singurul defect... nu dadeau carne prea multa. Asta e! Nimic nu e perfect...

Trimis de Adela_64 in 28.06.10 14:51:15
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3257 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Adela_64); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera, cocheta si foarte primitoare

TORA INGRID
    [28.06.10 15:23:48]

Adela 64, daca citind impresiile despre acest hotel, in pregatirea vacantei tale, l-ai ales totusi, sau optiunea facuta fiind, te-ai dus totusi, asta inseamna doua lucruri: ca esti o optimista incurabila si ca esti curajoasa.

Concluzia ar fi, dupa ce din curiozitate am citit si eu review-urile care te-au speriat, aceea bine cunoscuta: si ceilalti au dreptate, si tu ai dreptate, cel mai probabil din 2007-2008 managementul hotelului s-a schimbat, lucrurile s-au imbunatatit, impresiile tale o confirma.

Detasarea amuzata cu care tratezi problema mancarii si in general a preparatelor de la hotel demonstreaza inca o data, daca mai era nevoie, ca te poti simti bine facand concesii, dar nu compromisuri.

Un review sincer, echilibrat si de apreciat! Astept fotografiile din vacanta de vis...

valimi
    [28.06.10 17:38:43]

Bine ai venit pe site! Felicitari pentru un debut bun, un review util si frumos povestit, despre un hotel, se pare, bun, pana la urma.

Puncte de la mine!

adita_olaru
    [06.08.10 17:35:47]

Eu sunt Adriana, persoana care s-a transferat de la acest hotel si care a pus acele poze oribile pe site. Cu siguranta ca ai stat intr-o camera renovata. Iti recomand ca data viitoare sa te duci in hotel Ephesia, tot in Kisadasi. Vei vedea diferenta.

Astept sa scrii la anul...

Oricum ai fost foarte curajoasa!

Eu am platit transfer 450 euro si cu folografiile pe care le-am facut, am reusit si mi-am recuperat banii de la agentie. Te rog sa citesti impresiile de la Ephesia

GR293
    [02.04.13 13:31:48]