Vacanța în PAKISTAN / ASIA - ALTE LOCURI - impresii, păreri, recomandări

Karachi - Frumos si periculos! / #EXCURSII si CALATORII
  • perioada: OCTOMBRIE, 2007
  • trimis de: pepsi70ro — în 04.02.10

Karachi, frumos si foarte periculos!

[ARHIVAT]Am sa va povestesc despre o tara unde am calatorit in urma cu trei ani si ceva. Fiind cu job-ul pe nava, am calatorit in Pakistan de doua ori, in acelasi an. Mai precis in Karachi, un foarte important centru industrial al Pakistanului, chiar cel mai important si principalul port comercial din aceasta tara. Scriu aceste randuri convins ca niciodata nu veti calatorii acolo in scop turistic, poate doar cu job-ul asa cum am fost si eu. Si nu pentru ca nu ar fi o zona frumoasa, chiar mi-a placut orasul, ci pentru dictatura care exista acolo, pentru grupurile teroriste si atentatele care au loc [...] — vezi review

• Vezi MiniGhiduri AFA »» PAKISTAN / ASIA - ALTE LOCURI [1]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
  • Pentru a scrie impresii din orice destinație: click aici
  • Afișate impresii [1 - 1] din total 1 impresii din destinația PAKISTAN / ASIA - ALTE LOCURI
    [+] GRUP discuții AFA pe FB — neoficial, "al mariei55"
      SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 6313 / 03.02.2012 | Polița de asigurare insolvență seria I nr. 26977, valabilă până în 31.01.18, Omniasig Vienna Insurance Group SA București