HOME  >>  Impresii ARGENTINA   |   AMERICA de SUD   >> destinatii  ARGENTINA   >> poze  ARGENTINA
FILTU PER DESTINAŢIE:  -  #Excursii ARGENTINA -  Buenos Aires / La Plata -  El Calafate -  Puerto Iguazu -  Ushuaia
ALTE IMPRESII, DIN ALTE ZONE  -  BOLIVIA -  BRAZILIA -  CHILE -  PERU -  VENEZUELA

Impresii sejur / excursii ARGENTINA

Pagina Impresii sejur / excursii ARGENTINA aduna la un loc cele mai recente impresii din vacanta in ARGENTINA. Gasiti aici impresii si recomandari din sejurul in diverse cazari din ARGENTINA, precum si impresii din excursii/calatorii in zona ARGENTINEI.
Daca va intereseaza pareri si impresii detaliate despre unul din hoteluri sau despre o anumita excursie, faceti click pe linkul de dedesubt, veti fi redirectati in pagina acelei destinatii.

Daca, pe langa impresiile de mai jos, sunteti interesati in a afla care sunt cele mai apreciate hoteluri si destinatii de vacanta din ARGENTINA - vedeti lista hoteluri si excursiilor din destinatia ARGENTINA, ordonate dupa gradul de satisfactie!

Cele mai recente 100 impresii din sejur, excursii, calatorii in ARGENTINA

fotografii din vacanta la Descoperă Buenos Aires, Buenos Aires / La Plata
[MAR-2009] Sejur hotel DESCOPERă BUENOS AIRES, BUENOS AIRES / LA PLATA
Obelisc
foto by Nebelux, uploaded 06.08.10]

Buenos Aires – Micul New York in America de Sud

Asemanarea capitalei Argentinei cu Nueva York le apartine unor turisti spanioli care au facut aceasta constatare o data ajunsi si in Buenos Aires. Impartirea strazilor, sub forma de patrat, este asemenea distributiei stradale din New York. Intrucat aerul circula foarte bine in oras, si tot timpul adie usor vantul, a fost numit Buenos Aires. Am ajuns aici pentru a face o vizita unui prieten de-al meu care s-a mutat in Argentina acum 20 si…de ani. Orasul arata cat se poate de European si asta pentru ca mai toate cladirile vechi au fost ridicate de catre arhitecti spanioli, italieni si fr   [... continuare ]

IMPRESII destinatia Descoperă Buenos Aires, Buenos Aires / La Plata
impresii - poze  ]
DATA ADAUGARII: 06.08.10 ADAUGAT DE:   Nebelux
PERIOADA SEJUR: mar 2009 GRAD SATISFACTIE:   100.00 %

fotografii din vacanta la Excursie Ţara de Foc, #Excursii ARGENTINA
[MAR-2007] Sejur hotel EXCURSIE ŢARA DE FOC, #EXCURSII ARGENTINA
Ajunsi la Buenos Aires nu stiam unde voi ajunge. Unde ma adus acest avion?
foto by raszvan*, uploaded 17.02.10]

Tara de foc

Salut, voi incerca un rezumat, dar o descriere in cuvinte a Tarii de Foc nu pot, imi pare rau. Scuzati greselile de gramatica sau punctuatie. Hai sa incerc dar util nu va fi aceasta interventie pentru ca nu am avut un hotel in care sa stam. Am ajuns in Argentina datorita serviciului pe care il am. Noroc sa fi …. Am stat 3 luni in Buenos Aires, la specializare. In 2007 se intampla. Un apartament de 3 camere pentru 2 persoane. Intru-un cartier la periferie. Drumul a fost platit de firma si specializarea. Nu mai conteaza, daca nu am fost prin firma sau agentie de turism nu cred ca este    [... continuare ]

IMPRESII destinatia Excursie Ţara de Foc, #Excursii ARGENTINA
impresii - poze  ]
DATA ADAUGARII: 17.02.10 ADAUGAT DE:   raszvan*
PERIOADA SEJUR: mar 2007 GRAD SATISFACTIE:   97.50 %

fotografii din vacanta la Cataratas de Iguazu, Puerto Iguazu
[NOV-2007] Sejur hotel CATARATAS DE IGUAZU, PUERTO IGUAZU

O experienta unica

Norocul nostru a fost ca am reusit sa dormim in timpul zborului de la Buenos Aires la Iguazu si asa ne-am refacut fortele. Chiar la aeroport ne astepta ghidul. Ne-a condus la Hotelul Cataratas de Iguazu si ne-a spus ca avem o jumatate de ora ca sa ne instalam, dupa care ne asteapta in hol ca sa pornim spre Parcul National Iguazu. A fost nemaipomenit ca am avut ghid, pentru ca ne-a povestit o multime de amanunte legate de plantele si animalele din zona. Tot el ne-a sugerat ca daca dorim ceva unic, o amintire pentru toata viata, sa alegem excursia "Gran aventura", adica 8 km cu un fel de camion    [... continuare ]

IMPRESII destinatia Cataratas de Iguazu, Puerto Iguazu    [  impresii - poze  ]
DATA ADAUGARII: 11.02.10 ADAUGAT DE:   Arinuca
PERIOADA SEJUR: noi 2007 GRAD SATISFACTIE:   97.50 %

fotografii din vacanta la Sofitel Madero, Buenos Aires / La Plata
[APR-2006] Sejur hotel SOFITEL MADERO, BUENOS AIRES / LA PLATA
Intrarea principala a hotelului Madero
foto by mirpre, uploaded 04.01.10]

Un oras fara egal in Europa sau America de Nord

Un oras deosebit, fara egal in Europa sau America de Nord, pe unde am mai fost. O imbinare de imaginatie latina si pragmatism american. Un oras al contrastelor, bogatia si opulenta stand alaturi de saracia cea mai lucie vecina cu promiscuitatea. Oameni calzi si primitori, foarte amabili cu strainii. Ramane sentimentul de frustrare ca nu ajunge un concediu sa descoperi Argentina.

IMPRESII destinatia Sofitel Madero, Buenos Aires / La Plata    [  impresii - poze  ]
DATA ADAUGARII: 04.01.10 ADAUGAT DE:   mirpre
PERIOADA SEJUR: apr 2006 GRAD SATISFACTIE:   95.00 %

fotografii din vacanta la Albatros Hotel, Ushuaia
[NOV-2008] Sejur hotel ALBATROS HOTEL, USHUAIA

La capatul lumii

Carioca Band - "Tango del amor" Am continuat excursia noastra in Argentina catre o alta destinatie, USHUAIA, cel mai sudic oras al lumii. Locul de unde pornesc expeditiile catre Antarctica. De la El Calafate am zburat 1 ora si 15 min catre Ushuaia. Din nou, am ajuns seara la destinatie. Pe la ora 9 seara am reusit si ne-am cazat la hotelul Albatros, vis-a-vis de port. La hotel, desi nu mai era nici o persoana de agentia care se ocupa cu excursiile, receptionerul ne-a ajutat si a gasit o solutie. In dimineata urmatoare o masina cu sofer ne astepta la receptie de unde am plecat catre Par   [... continuare ]

IMPRESII destinatia Albatros Hotel, Ushuaia    [  impresii - poze  ]
DATA ADAUGARII: 01.12.08 ADAUGAT DE:   Arinuca
PERIOADA SEJUR: noi 2008 GRAD SATISFACTIE:   96.25 %

fotografii din vacanta la Kosten Aike Hotel, El Calafate
[NOV-2007] Sejur hotel KOSTEN AIKE HOTEL, EL CALAFATE

O surpriza placuta

"The shadows" Am ajuns seara tirziu la El Calafate - o statiune (oras) din Muntii Anzi, dupa un zbor de 2 ore cu avionul de la Buenos Aires. Asezat pe malul Lacului Argentino, statiunea El Calafate este un centru turistic de mare importanta al provinciei Santa Cruz. Este locul de unde pleaca excursiile catre Parcul National Los Glaciares, acolo unde se afla faimosul ghetar Perito Moreno, declarat Patrimoniu Natural al Umanitatii de catre UNESCO. Noi ne-am cazat la hotelul Kosten Aike si am iesit sa luam masa. Excelente serviciile. Argentinienii stiu sa te primeasca asa cum trebuie si sa   [... continuare ]

IMPRESII destinatia Kosten Aike Hotel, El Calafate    [  impresii - poze  ]
DATA ADAUGARII: 01.12.08 ADAUGAT DE:   Arinuca
PERIOADA SEJUR: noi 2007 GRAD SATISFACTIE:   97.50 %

Aţi fost acolo şi aţi dori să adăugaţi impresii sau fotografii din sejur sau excursie ARGENTINA?

NOTA: Mai sus sunt prezentate doar cele mai recente 6 impresii de vacanta din ARGENTINA.
  • Pentru a afla mai multe pareri si opinii despre un anumit hotel sau excursie consultati pagina acelei destinatii - Lista detaliata hoteluri si destinatii de calatorie in ARGENTINA, ordonata dupa gradul de satisfactie

Temperatura curenta ARGENTINA

Click for Buenos Aires, Argentina Forecast
    [Vremea in Buenos Aires / La Plata]

Alte informatii utile despre :

[C] Copyright 2008-2014 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă

Găzduire web oferită de ROHOST

pagina generata in 0.0342371463776 sec