Forum AmFostAcolo.ro: Probleme intampinate, propuneri si sugestii - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 9 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Probleme intampinate, propuneri si sugestii intr-un cuvant - feedback

#41 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 29 June 2010 - 02:48 PM

A fost creata o rubrica dedicata orasului BILECIK in cadrul sectiunii [ALTE REGIUNI] (sectiune nou-creata si ea)

Hotelul a fost relocat aici: http://amfostacolo.r...bilecik&id=6160
0

#42 Guest_Bogdan_*

• Group: Guests

Posted 25 July 2010 - 02:49 PM

View PostAdmin, on 02 May 2010 - 11:30 PM, said:

Locul unde puteti scrie despre eventualele probleme intampinate pe site/forum; propuneri si sugestii despre subiecte sau arii noi pe site ori forum.

-1

#43 User is offline   danoradea 

• Member
  • PipPip
  • Group: Members

Posted 30 July 2010 - 08:45 AM

S-a intamplat ceva cu baza de date, deoarece am observat ca punctajul pozelor de la 2 review-uri (Fire Fly si taverna lui Zak) a fost invalidat, dupa ce a fost validat o data. Sau se considera aceasi destinatie, insula Corfu, chiar daca am fost acolo in urma cu 2 ani, si in alte locuri de pe insula?
0

#44 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 30 July 2010 - 08:56 AM

NU s-a intamplat nimic cu baza de date, ci - mai degraba, cel mai probabil adica - a doua cauza este explicatia.

Daca ai incarcat mai multe seturi de poze in aceeasi destinatie - si da, Corfu este considerata o destinatie, in intregimea insulei - programul care valideaza pozele aplica automat ("mecanizat") regula cf careia doar primele trei seturi de opze sunt punctate.

Aceste masuri "mecanice" ale softului sunt in unele cazuri corectate manual (cand se considera ca nu sunt justificate) de catre moderatori -- scire-ne uun "raport" la acele seturi de poze prin care sa ne sesizzi problema, studiem si-ti vom raspunde.
0

#45 User is offline   danoradea 

• Member
  • PipPip

Posted 30 July 2010 - 09:12 AM

:blink: raport nuuuuu, nu imi plac de loc, le urasc din cauza serviciului, :lol:
lasand gluma la o parte e vorba de http://amfostacolo.ro/grecia-pareri,7/corfu,26,136/apart-hotel-fire-fly,3604/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__10540.htm si http://amfostacolo.ro/grecia-pareri,7/corfu,26,136/restaurante-taverne-corfu,6598/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__11687.htm, dar oricum nu de puncte imi fac probleme, citisem incomplet regulamentul, adica doar pana la partea cu impresiile, la poze am zis ca-i la fel, asa ca, credeam ca daca sunt din perioade diferite se puncteaza... dar acuma am citit pana la capat
0

#46 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 30 July 2010 - 01:41 PM

Redat punctele in cazul setului de poze de reveiw-ul despre cazare; in ce priveste celalalt set, consider ca punctarea nu seincadreaza in prevederile actualului regulament.
0

#47 Guest_Simonaaa_*

Posted 03 August 2010 - 07:39 PM

Buna seara. Am 2 mici problemute si nu stiu cum sa le rezolv: legat de una din ele, a incercat un webmaster sa ma ajute dar cred ca era prea tarziu.
Prima ar fi faptul ca am incarcat mai multe poze aici My link , iar la una din ele am scris ca este manastirea Moldovita, in loc de Sucevita. Optiunea de Report nu-mi mai apare. Daca poate modifica cineva, poza este a22a numarand de sus in jos fotografiile incarcate de mine la review-ul respectiv. Deci corect era Sucevita.
A doua problema este faptul ca am incarcat o poza cu Delpihn De Luxe Resort la categoria Delphin Botanik si din nou, lipseste functia Report. Daca o poate muta cineva, as fi recunoscatoare.
Promit sa fiu mai atenta.
0

#48 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 03 August 2010 - 07:50 PM

Am presupus prima data ca motivul lipsei linkului REPORT ar fi faptul ca pozele asteapta validarea, dar din prima verificare se pare ca nu e asa.
Pana la aflarea cauzei acestei lipse, te rog scrie cate un ecou la respectivele impresii, precizand indicativul pozei in cauza (fiecare fotografie are un "nume" - de exemplu P06)
0

#49 User is offline   Dragos 

• I'm a wonderer
  • PipPipPipPip
  • LocationBucureşti, Vitan

Posted 04 August 2010 - 05:12 AM

View PostAdmin, on 03 August 2010 - 09:50 PM, said:

Am presupus prima data ca motivul lipsei linkului REPORT ar fi faptul ca pozele asteapta validarea, dar din prima verificare se pare ca nu e asa.
Pana la aflarea cauzei acestei lipse, ...

poate nu era logat/a?
0

#50 Guest_Simonaaa_*

Posted 04 August 2010 - 07:25 AM

Ba da, sunt logata tot timpul.. cu prima s-a rezolvat. Dar la a doua.. n-am ecou scris despre acest hotel, ci doar poze din exterior ca doar am fost in trecere pe acolo si am zis sa pun pozele aici si am incurcat borcanele.
0

#51 Guest_Simonaaa_*

Posted 04 August 2010 - 07:29 AM

Este vorba despre poza de aici My link
0

#52 Guest_Simonaaa_*

Posted 04 August 2010 - 07:29 AM

Este vorba despre poza de aici My link
0

#53 User is offline   piti 

• Member
  • PipPip

Posted 05 August 2010 - 03:25 PM

Probabil e un fleac , dar am o curiozitate . Cum poate un utilizator sa aiba 143331 puncte ? Acel 1 din coada ma intriga .
0

#54 User is offline   piti 

• Member
  • PipPip

Posted 05 August 2010 - 03:36 PM

View Postpiti, on 05 August 2010 - 05:25 PM, said:

Probabil e un fleac , dar am o curiozitate . Cum poate un utilizator sa aiba 143331 puncte ? Acel 1 din coada ma intriga .

Cred ca m-am prins , sunt cei penalizati cu 25% . Scuze am bazait aiurea .
0

#55 User is offline   Dragos 

• I'm a wonderer
  • PipPipPipPip
  • LocationBucureşti, Vitan

Posted 06 August 2010 - 05:33 AM

View Postpiti, on 05 August 2010 - 05:36 PM, said:

Cred ca m-am prins , sunt cei bugetari...

:P (si li s-a marit si TVAul!)
0

#56 Guest_Simonaaa_*

Posted 13 August 2010 - 09:16 AM

De ce la impresiile despre litoralul romanesc (hoteluri si alte obiective) nu se dau puncte si bonusuri pentru poze?
0

#57 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 14 August 2010 - 05:50 PM

Nustiu de unde ai extras concluzia asta, Simonaa, pentru ca o asemenea regula nu exista.

Exista in schimb alte restrictii, care spun ca primesc puncte doar primele 3 seturi de poze incarcate intr-o anumita destinatie sau o alta prin care doar primele 3 impresii dintr-un anumit obiectiv al unei vacante primesc punctele standard (cele acordate automat de program).

Revino cu detalierea problemei (la care set de impresii nu ai primit punctele standard, ori la care set de fotografii nu ai primit deloc puncte) pentru a-ti putea fi furnizate lamuriri punctuale.
0

#58 Guest_Simonaaa_*

Posted 14 August 2010 - 08:51 PM

Hm..
Pai de exemplu sub poze nu scrie nimic (dar pe pagina cu impresiile mele apar 222 de poze, deci sunt totusi recunoscute), dar la alte obiective, din alte locuri decat de pe litoralul romanesc, apar si punctele standard si cele bonus. In schimb aici, scrie 0 pma fara bonus, cu toate ca am si cateva comentarii explicative sub ele, si mai putine de 20. Deci practic, din cate inteleg eu, nu sunt punctate. Problema este la urmatoarele:
Hotel Malibu
Gondola din Mamaia
Hotel Aurora
La pas prin Mamaia
Restaurante, terase, baruri din Mamaia
Si cam atat..
0

#59 User is offline   WebMaster6 

• Advanced Member
  • LocationAcasă

Posted 15 August 2010 - 09:27 AM

@Simonaaa, acum dacă tot ai deschis subiectul, am constatat că, la acea locaţie (Mamaia, respectiv locuri de alimentaţie publică din Mamaia) aveai nu mai puţin de 6, respectiv 4 impresii. Culmea, toate cu PMA. Şi întrucât regulamentul spune ca doar 3 impresii despre o locaţie (fie ele de cazare, plimbare sau de orice altă natură cu excepţia mâncării) primesc acest 'premiu', iar despre alimentaţia publică, una singură, am retras PMA la cele care au depăşit acest număr.
Aceeaşi poveste şi la poze: doar trei seturi per obiectiv primind aceste puncte. Aşa că... e bine aşa cum este!
0

#60 Guest_Simonaaa_*

Posted 15 August 2010 - 09:49 AM

Aaaa, cred ca am inteles :D Credeam ca.. de exemplu daca scriu mai mult de 3 impresii la acelasi hotel e povestea aia.. Dar la poze am vazut ca la niciuna n-am primit nimic. Dar ma rog, am incredere in voi ca eu sunt mai grea de cap :) Oricum n-ati avea niciun motiv sa ma furati :)
0

Share this topic:

• 9 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic