Forum AmFostAcolo.ro: Probleme intampinate, propuneri si sugestii - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 9 Pages +
  • « First
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Probleme intampinate, propuneri si sugestii intr-un cuvant - feedback

#101 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 19 January 2011 - 07:14 AM

@divio: nu am idee de ce nu functioneaza acel contor si din pacate nu pot verifica interveni in program (programul forumului nu e scris de mine). Mi se pare oricum un "bug" de foarte mica importanta sau interes practic.

@Dragos: ar fi un lucru bun acesta verificare aceptata, dar nu cred ca ar putea fi aplicabila in pratica - cred ca un numar foarte mic de utilizatori ar fi intersati sa-ti comunice adreesa si datele personale - probabil doar dintre cei "seniori" pe site si pe care oricum ii consideram "verificati" (de incredere).
0

#102 User is offline   Dragos 

• I'm a wonderer
  • PipPipPipPip
  • Group: Members
  • LocationBucureşti, Vitan

Posted 19 January 2011 - 08:23 PM

poate la început să nu prindă, dar în timp, mai ales văzând că au "prioritate" la publicare articole şi poze, eventual un coeficient de încredere care să întărească notele acordate (ca şi cum ar veni de la 2 useri normali, de ex.) precum şi alte facilităţi posibile cred că o să facă 'chestia' să meargă până la urmă...
0

#103 User is offline   georgiana 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationsannicolau-mare,timis

Posted 01 March 2011 - 01:31 PM

Solicit banarea contului.
-2

#104 User is offline   valimi 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 01 March 2011 - 08:02 PM

Doresc sa continui aici o discutie inceputa prin ecoul lui Iohann 25 aici (initial scrisesem treburile astea intr-un ecou, dar bietul site a vazut destule astazi, asa ca eu consider oportuna continuarea firului de discutie pe forum):

O, Iohann 25, multumim divinitatii ca ai aparut in sfarsit sa ne inveti calea spre adevar, tu, acest miracol care, dupa 4 sau 5 review-uri a inteles care sunt tainele AFA si calea catre lumina...
Iertaciune, prealuminate, pentru lipsa de inspiratie a edililor de la Maneciu ce nu s-au putut ridica la asteptarile tale de a vedea totul de sus, din inaltimi.
Cat despre Thassos, ce sa spun, nici nush ce e ala, noi la tara n-am avut, dar daca dai tu moca, sa fie primit...
Si iarta mie pacatele de a scrie taman acolo unde doreai matale "din intamplare" sa citesti, alta data promit sa scriu alaturi, pentru a-ti pastra neintinata si neprihanita privirea-ti.
A, binecuvanteaza-ma si ureaza-mi si pe aceasta cale un concediu placut care va cosnta in primul rand in cateva zile departe de AFA, pe o plaja galbena, si in primul rand departe de mentalitatea pur romaneasca.
Si daca tot e sa mi-o iau, macar sa stiu de ce:
Capitane Capac, eu cred ca te-ai lasat temporar de AFA din lipsa de timp, iar pentru ca nu ti-au iesit pasentele, te-ai intors sa te dai moralist pe aici, dupa ce ai tinut trena neconditionat prietenilor de diferite conditii de pe aici. Nu vorbi de nesimtirea oamenilor reali intr-un spatiu virtual, aici sunt useri, jucatori, alte categorii... vorba colegului pe care-l aperi, "get a real life".
Spre stiinta noilor useri, gen atotstiutorul Iohann, acest review detine recordul pentru cea mai lunga perioada de suspendare, adica pentru a nu mai acumula puncte si deranja clasamente, a fost suspendat pana in luna februarie, inainte de procedura de atribuire a premiilor anuale 2010.
-7

#105 User is offline   creivean 

• Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationOradea

Posted 02 March 2011 - 05:31 AM

View Postvalimi, on 01 March 2011 - 08:02 PM, said:

Capitane Capac,... vorba colegului pe care-l aperi, "get a real life".

Cum eu ţi-am spus asta, înţeleg că pe mine mă apără @laurenticapac.
Numai tu, de pe tot saitul, nu ai citit părerea lui despre mine, în blogul aparut duminică si disparut intre timp...???
De aşa apărare, mai bine lipsa! Pe bune...
0

#106 User is offline   valimi 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 02 March 2011 - 06:52 AM

Pai, cred ca aceste "relatari" din viata AFA imi intaresc atat convingerea, cat si demonstratia, ca userii cotidieni au cam luat-o razna si confunda the real life si adevaratele relatii interumane cu postarile de lauda sau de dojana de pe aici sau, mai mult, si-au facut si bloguri unde sa vina lumea sa ia "lumina". Asta da viata reala...
Mai am o nedumerire legata de cititul revew-urilor(zice colegul laurentiucapac intr-un ecou: Cum @creivean nu mai suporta, nici eu nu mai suport sa vad ce faci si sa te citesc). Pai, eu, mai mult decat orice, as uri sa citesc cartile de Sandra Brown, ziarul Can-Can, poeziile lui Paunescu sau bara de informatii de la OTV. Ei bine, nici prin cap nu mi-a trecut vreodata sa le trimit o depesa acestora pe orice cale in care sa le zic: bai, nu mai scrie ca mi-e greata sa citesc! Cred ca cel mai simplu ar fi sa nu citesc.
0

#107 User is offline   valimi 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 02 March 2011 - 09:47 AM

Comentarii la review-ul de aici.
@TORA, si pe asta l-ai scris tot la misto, ca sa demonstrezi lumii, mie si tie ce-i ala review despre o carciuma la margine de drum? Pai, ai uitat sa ceri sa nu-ti dea PMA pentru dansul, ca si asa nu iti trebuie. Nu a trecut prea mult timp si iata, criteriile dupa care masori arivismul si morala s-au schimbat foarte mult.
Sarutari de maini si urari de multi ani mamei tale, sa fie sanatoasa.
Cred ca de ziua ei i-ai luat totusi si altceva, nu i-ai luat doar drepturile de autor pentru impresiile de la carciuma unde ati pranzit, ca un colportor.
A, inca ceva care ar putea definitiva imaginea sculptata de condeiul tau fantastic: cu cati centimetri era mai scurta fusta domnisoarei pentru a fi catalogata drept populara? Avea cumva si albastru pe la pleoape, ca sunt persoane care au o obsesie cu asta?
1

#108 User is offline   georgiana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 02 March 2011 - 11:03 AM

View Postgeorgiana, on 01 March 2011 - 01:31 PM, said:

Solicit banarea contului.

Mai...sa fie!!!!
Si aici ati gasit potrivit sa-mi dati de trei ori minus?/?Acum ce nu va mai convine?
Nici daca raman nu-i bine ,nici daca plec?
Cui o sa va mai varsati amaracunea din suflet(daca cumva aveti asa ceva) dupa ce dispar?
..Pregateste-te @Valimi!
-1

#109 User is offline   popescu.borsa 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationBorşa Maramureş

Posted 02 March 2011 - 03:44 PM

Se poate vedea ca au apărut pe site, sau poate au fost dintotdeauna dar acum pot fi vizualizaţi, o categorie de persoane care nu au altfel de activitate decât aceea de băgători de seamă, de contabilizatori şi cei mai grav, de... "votaci".
Sunt indignat de faptul că astfel de persoane au tupeul, dar mai grav (scuzaţi repetitivitatea), că au dreptul să voteze, să comenteze şi să-şi dea cu părerea, despre munca mea, sau a celor ce scriu cu oarecare trudă, impresii din călătoriile lor.
Aş propune să se ia în calcul un sistem de vot care atunci când votezi să dai din punctele tale pe care le-ai acumulat prin trudă.
Persoanele amintite ar fi astfel puse cu botul pe labe.
Poate este aiurea ce spun… sau poate nu?
4

#110 User is offline   cosminp 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbucuresti

Posted 02 March 2011 - 03:53 PM

View Postgeorgiana, on 02 March 2011 - 11:03 AM, said:

Mai...sa fie!!!!
Si aici ati gasit potrivit sa-mi dati de trei ori minus?/?Acum ce nu va mai convine?
Nici daca raman nu-i bine ,nici daca plec?
Cui o sa va mai varsati amaracunea din suflet(daca cumva aveti asa ceva) dupa ce dispar?
..Pregateste-te @Valimi!

nu fii suparata. si eu sunt cu mult sub zero. se pare ca cineva 'te iubeste' si 'ma iubeste'.
0

#111 User is offline   TORA INGRID 

• Member
  • PipPip

Posted 03 March 2011 - 05:25 AM

A, inca ceva care ar putea definitiva imaginea sculptata de condeiul tau fantastic: cu cati centimetri era mai scurta fusta domnisoarei pentru a fi catalogata drept populara?
@valimi, primeste raspunsul la intrebarea ta pe care initial n-am observat-o - fusta era mult prea scurta ceea ce nu cred ca supara pe nimeni dar afecta grav sugestia de costum popular , in rest fata era frumoasa si avea si picioare frumoase... Cât despre numarul exact de centimetri care lipseau , pentru ca tot iti plac bancurile am sa-ti raspund anecdotic , ca e suficient sa te uiti mai jos de brâu sa vezi CÂTI centimetri iți fac o chestie mai scurta ...ai grija ce-ti doresti....
2

#112 User is offline   TORA INGRID 

• Member
  • PipPip

Posted 03 March 2011 - 05:44 AM

@georgiana , sper ca glumesti , nu lasa ca o suparare de moment sa-ti intunece mintea si sa iei decizii din astea ..auzi , sa te baneze , sa te retragi , etc ...ai câstigat continua , ai pierdut continua , o sa tot auzi indemnurile astea ... Din pozitia de premianta întâi a anului 2010 nu poti sa ai idei dintr-astea.
Înca ceva - nu te compara cu @valimi si nu te pozitiona cu el pe aceleasi metereze. Crede-ma ca nimic nu va apropie , valoarea ta si calitatile tale , felul sincer in care scrii , lipsit de pretiozitati si falsitati , cu informatii exact pe asteptarile turistului-cititor sunt lucruri pe care nu le vei gasi la valimi. Simplul fapt ca se simte neglijat ca o nevasta al carei barbat se duce DOAR la amante nu-l face egalul tau..de fapt sunt putini cei ce-ar putea sa te egaleze..
-3

#113 User is offline   valimi 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 03 March 2011 - 06:28 AM

View PostTORA INGRID, on 03 March 2011 - 05:25 AM, said:

Cât despre numarul exact de centimetri care lipseau , pentru ca tot iti plac bancurile am sa-ti raspund anecdotic , ca e suficient sa te uiti mai jos de brâu sa vezi CÂTI centimetri iți fac o chestie mai scurta ...ai grija ce-ti doresti....

Ia uite unde a dus-o mintea!! Mai Doamna, nu stiu daca diferenta de varsta va recomanda pentru asemenea anecdote, eu insa ma bazam pe simtul umorului oltenesc. La noi, in Baragan, limitele cercurilor in care ne permitem glume de-astea sunt acele categorii comune, din pacate, cu cele ale discriminarii: de varsta, de sex, de religie, etc. Stati linistita, nu s-a plans nimeni ca n-as fi prea popular pana acum ca sa incepeti tocmai dumneavoastra.
0

#114 User is offline   popescu.borsa 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationBorşa Maramureş

Posted 03 March 2011 - 08:06 AM

Pentru ca tot suntem la rubrica „propuneri şi sugestii” eu vin cu propunerea de a scrie aici ce vreţi să se va faceţi când veţi fi mari. Si ca să citez din Tora : „Aveţi grijă ce vă doriţi…"
Existenţialistul Sartre spunea : „Omul este ceea ce gândeşte, omul este ceea ce doreşte”.
Si dacă tot am adus conceptul pe tapet mai dau câteva teme din acesta, spre reflectare, pentru @all :
„Fiinţa umană nu este o fiinţă necesară” (Nici pe AFA şi nici în altă parte).
„Omul nu este singur: el este o ființă alături de cei cu care e nevoit să existe; ființa umană este ființa-împreună”.
„Omul trebuie să acționeze, sub permanenta privire și judecata inevitabilă a celorlalți”
1

#115 User is offline   georgiana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 03 March 2011 - 10:27 AM

View PostTORA INGRID, on 03 March 2011 - 05:44 AM, said:

@georgiana , sper ca glumesti , nu lasa ca o suparare de moment sa-ti intunece mintea si sa iei decizii din astea ..auzi , sa te baneze , sa te retragi , etc ...ai câstigat continua , ai pierdut continua , o sa tot auzi indemnurile astea ... Din pozitia de premianta întâi a anului 2010 nu poti sa ai idei dintr-astea.
Înca ceva - nu te compara cu @valimi si nu te pozitiona cu el pe aceleasi metereze. Crede-ma ca nimic nu va apropie , valoarea ta si calitatile tale , felul sincer in care scrii , lipsit de pretiozitati si falsitati , cu informatii exact pe asteptarile turistului-cititor sunt lucruri pe care nu le vei gasi la valimi. Simplul fapt ca se simte neglijat ca o nevasta al carei barbat se duce DOAR la amante nu-l face egalul tau..de fapt sunt putini cei ce-ar putea sa te egaleze..

Draga @Tora Ingrid,
Multumesc pentru sfat si pentru cuvintele frumoase,care se pare ca nu au fost pe plac unora, care deja au fost pe faza si ti-au dat si tie minus.
Se merita sa-ti ‘’strici ‘’ reputatia pe forum pentru mine?
Doar eu si @Valimi eram cei mai bogati in minus(el -73 si eu -25!),de aceea in postul de mai sus i-am spus sa se pregateasca sa le incaseze in locul meu cand nu voi mai fi!
Nu aveam de gand sa mai scriu pe aici,dar un anumit pasaj din postarea ta m-a nelinistit si am hotarat sa scriu cateva cuvinte:
‘’...ai câstigat continua , ai pierdut continua , o sa tot auzi indemnurile astea ...’’
Sper sa nu fiu inteleasa gresit,eu nu am cerut pe 1 Martie banarea contului ,pentru simplul fapt ca la concursul saptamanal am fost clasata pe locul al doilea!Ar fi cea mai mare gluma!
Am scris 6 reviews-uri,dupa o absenta de 2 luni,in care am fost foarte linistita,doar citind si votand pe site.Acesta a fost doar un concurs saptamanal,ca multe altele,in care am scris 6 impresii,din suflet(pentru ca am asa ceva!),pentru ca nu stiu altfel.
Un concurs palpitant,care mi-a placut si cam atat!
Am cerut banarea contului pe 1Martie,pentru faptul ca nu doresc sa fiu sursa de inspiratie in alte incercari indraznete,dar nereusite de a scrie pamfelete ale userului @Costi !
Doar un sfat pentru el:
Cauta sa-ti alegi alta ''muza''.
Dar nu din familia AFA,incearca din’’gagicile’’ din familia ta (am vrut doar sa citez din review-ul tau)!Ar fi muuuuult mai corect.
Sau….nu te mai inspira????
4

#116 User is offline   molko 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 03 March 2011 - 11:07 AM

Măi oameni buni.. și mai ales Georgiana..

Ce vă interesează atât reputația asta (sau ce dracu o însemna). Uite, am dat eu vreo 4-5 plusuri acum (inclusiv ție georgiana) și apoi mi-a zis programul că am atins limita maximă de voturi pentru azi. Dar promit să o mai fac și pe viitor, să-ți cresc punctajul :), dacă lucrul ăsta te supără așa tare. Dar zău că nu înțeleg ce e atât de important .
6

#117 User is offline   mirelutza 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 04 March 2011 - 09:43 AM

A trecut ziua de Martisor , zapada se chinuie sa ne mai dea de furca dar nu mai are asa forta ca in miezul iernii...primavara timid incepe sa-si faca aparitia prin raze luminoase de soare cu dinti ...inca...., iar zilele au devenit parca mai senine .
In sufletul nostru inmugureste din nou dragostea de viata si natura ....asteptam sa dea coltul ierbii ca sa iesim la un prim gratar , ne e dor de parcuri si paduri inverzite, paraiase zglobii si aer proaspat de munte .... dar si de un chef pe cinste la o noua intalnire AFA .
Eu simt Spiritul AFA inca viu , doar putin letargic inca din cauza iernii care nu vrea sa plece odata , lumea minunata care s-a intalnit virtual aici vrea sa se cunoasca mai bine , altii sa se reintalneasca , visam asta sa fie prin martie dar cred ca totusi se va materializa undeva prin aprilie - mai si poate e mai bine asa ca sa simtim din plin bucuria primaverii si "caldura" renasterii naturii ...
Hai sa lasam in urma noastra fluviul involburat al orgoliilor nepotolite de patimi ,... "spinii" din varful degetelor jucause care cu atata placere incercau uneori sa "intepe" cu ajutorul tastaturii sa-i inlocuim cu "flori gingase" , adica vorbe de prietenie si incurajare .
Si asa viata noastra e otravita destul de altii ca sa o facem mai amara , e pacat sa nu dam jos "praful" de pe inimile noastre si sa lasam sa straluceasca ce e mai frumos in noi , sa dovedim ca dragostea , prietenia, increderea , optimismul , respectul reciproc , inteligenta , cultura si in fond educatia fiecaruia ....sunt calitatile de baza ale userului AFA...
In concluzie , hai sa uitam ce a fost urat , acele muscaturi verbale cu horjoneala virtuala .....si sa o facem lata din nou !!!!!
*** PROPUN TUTUROR USERILOR , COLEGILOR MEI DRAGI CARE SIMT CA MINE , SA STRANGEM RANDURILE SI SA NE MOBILIZAM PENTRU NOUA REVEDERE . INROSITI "LINIILE DE FORUM" CU MESAJE SIMILARE , BLOCATI TEL LUI CORNEL CU APELURI ( am glumit ) CA SA-L DETERMINAM SA IA ODATA INITIATIVA ORGANIZARII REVEDERII (AJUTAT EVIDENT DE NOI ).
TREZITI IN VOI ACEL SPIRIT AFA ...SI CA O ARMATA ORGANIZATA SA OCUPAM DIN NOU PANA LA REFUZ PARCAREA UNEI NOI LOCATII , INDIFERENT CARE AR FI EA.....
TREZITI-VA "RAZBOINICI AFA" !!! HAIDETI , STRANGETI RANDURILE SI MOBILIZATI-VA !
4

#118 User is offline   Qvadratvus 

• Newbie
  • Pip

Posted 12 May 2011 - 04:13 PM

Pun o mică problemă, cu scuzele de rigoare:
- după votarea unui comentariu de exemplu, folosind butonul "Back" al Browserului poţi nimeri peste pagina precedentă. Softul forumului interpretează astfel manevra ca o nouă tentativă de votare a aceluiaşi comentariu/rewiew, informîndu-te că nu ai voie să votezi de 2 ori acelaşi lucru (corect dealtfel ...). Ideea e că vreun webmaster s-ar putea să interpreteze în acest caz actul ca şi tentativă de fraudă, de unde să ştie el că tu ai folosit funcţia "back" din cu totul alte motive...
Întrebare: poate fi generat vreun script sau altceva care să acopere această problemă, sau nu e cazul să se agite cineva ?

P.S. Mie mi s-a întîmplat asta de 2 ori în ultimele săptămîni.
0

#119 User is offline   Dragos 

• I'm a wonderer
  • PipPipPipPip
  • LocationBucureşti, Vitan

Posted 12 May 2011 - 07:46 PM

Stai liniştit, nu e nicio nenorocire.
0

#120 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 13 May 2011 - 06:12 AM

Asa cum a scris si Dragos, nu e absolut nicio problema.

De retinut insa ca pe site exista suficiente posibilitati de navigare (linkuri) astfel incat sa NU fie nevoie (decat cu totul ocazional) de folosirea functiei BACK (browser).
Pe cat puteti evitati sa folositi BACK (comanda/butonul din browser) -- cateodata provoaca dublarea unor actiuni diverse (votarea e doar una dintre ele)
0

Share this topic:

• 9 Pages +
  • « First
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic