Forum AmFostAcolo.ro: Probleme intampinate, propuneri si sugestii - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 9 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Probleme intampinate, propuneri si sugestii intr-un cuvant - feedback

#1 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 02 May 2010 - 11:30 PM

Locul unde puteti scrie despre eventualele probleme intampinate pe site/forum; propuneri si sugestii despre subiecte sau arii noi pe site ori forum.
1

#2 Guest_danyepz_*

• Group: Guests

Posted 05 May 2010 - 09:02 PM

Am tot incercat sa gasec un loc potrivit unde sa postez...sper ca aici este bine,navigam pe site si mi-a sarit in ochi o impresie la un hotel la care am fost si care sincer mie imi miroase a reclama este vorba de http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/baile-felix-1mai,92,1216/hotel-perla-1-mai,2014/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__8584.htm
Acum sa si raspund pt gandurile mele necurate:
-din tot review-ul se elogiaza hotelul si conducerea...mai ales fraza de la sfarsit "Felicit cu caldura managementul Hotelui Perla si intreaga echipa! O familie fidela serviciilor d-voastra."
-USERUL se ofera sa ajute cu orice informatii despre hotel si despre NOILE oferte ale acestuia
-hotelul sa preocupat despre impresiile de pe acest site si chiar a si raspuns la problemele ridicate(un lucru foarte bun daca nu se ajunge in extrema publicitatii)
-sejurul este postat pe data de 5 may data cand s-a intart in hotel fiind septembrie el intra neobservat avand vreo 4 impresii destul de proaste si ridica nota hotelului
Nu stiu daca sunt eu paranoic sau daca exista o coreatie intre cele spuse mai sus si hotel
Va multumesc
0

#3 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 06 May 2010 - 12:52 PM

Binevenita sesizarea, danyepz; am remarcat inca de la postare acel review, am rulat niste verificari, dar rezultatele nu au fost concludente.

Ulterior marturisesc ca nu am urmarit ecourile si am ramas socat - asta noapte, citind postul tau - de insistenta cu care se recomanda acest hotel in ecouri mai ales (ptr mine unul, ca SIMPLU TURIST, ar avea in mod cert efectul contrar, aceasta insistenta, starnindu-mi multe semne de intrebare!).

Am analizat si refectat MULT, dar .. sigura masura pe care o cred 100% justificata este cea pe care am scris-o acolo in review: http://amfostacolo.r..._8584.htm#38410
0

#4 User is offline   danoradea 

• Member
  • PipPip
  • Group: Members

Posted 19 May 2010 - 01:24 PM

Sper ca am postat unde trebuie, dar am incarcat un set de fotografii si am vazut la ele mentiunea nu sunt punctabile, si nu am inteles de ce, poate ca am gresit eu cu ceva, nu stiu.
Problema am observat-o la review-ul De 1 Mai la 1 Mai.
0

#5 User is offline   georgiana 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationsannicolau-mare,timis

Posted 19 May 2010 - 06:26 PM

View Postdanoradea, on 19 May 2010 - 02:24 PM, said:

Sper ca am postat unde trebuie, dar am incarcat un set de fotografii si am vazut la ele mentiunea nu sunt punctabile, si nu am inteles de ce, poate ca am gresit eu cu ceva, nu stiu.
Problema am observat-o la review-ul De 1 Mai la 1 Mai.

Daca e al patrulea set de poze atasat la aceeasi destinatie,nu se mai puncteaza,indiferent de cate ori ai fost acolo,chiar daca in ani diferiti,eu asa am inteles dupa noul regulament! :mellow:
0

#6 User is offline   creivean 

• Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationOradea

Posted 19 May 2010 - 06:40 PM

View Postgeorgiana, on 19 May 2010 - 09:26 PM, said:

Daca e al patrulea set de poze atasat la aceeasi destinatie,nu se mai puncteaza,indiferent de cate ori ai fost acolo,chiar daca in ani diferiti,eu asa am inteles dupa noul regulament! :mellow:

După poza 20 nu se mai punctează nimic, indiferent din câte seturi fac parte.
Eu aş fi limitat 20 pe review.
Dacă urmăriţi ultimele review-uri ale userului magdalena http://amfostacolo.r...er.php?uid=6240, aceasta a făcut o treabă minunată în secţiunea La pas prin Bucuresti, unde a postat parcă 7 review-uri excelemte şi 233 poze, din care, cele peste 20 sunt nepunctate.
Daca la review-uri, a compensat prin PMA, la poze a pierdut, deoarece noi, nu am putut să ne exprimăm aprecierea pentru munca depusă.
Poate, dacă nu se punctează pozele, ar fi util să avem noi, posibilitatea asta.
Părerea mea.
0

#7 User is offline   danoradea 

• Member
  • PipPip

Posted 19 May 2010 - 06:43 PM

Review-ul de care vorbesc eu are incarcate un singur set de poze de la mine, nu are nici o legatura cu cele 3 seturi / review, si nu s-a punctat nici o poza din cele 26 sau 27 de poze puse
0

#8 User is offline   creivean 

• Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationOradea

Posted 19 May 2010 - 06:48 PM

View Postdanoradea, on 19 May 2010 - 09:43 PM, said:

Review-ul de care vorbesc eu are incarcate un singur set de poze de la mine, nu are nici o legatura cu cele 3 seturi / review, si nu s-a punctat nici o poza din cele 26 sau 27 de poze puse

Regula-i per secţiune nu pe review.
În secţiunea Băile Felix/1 Mai ai mai multe review-uri, de aici problemele.

http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/baile-felix-1mai,92,1216/
0

#9 User is offline   danoradea 

• Member
  • PipPip

Posted 19 May 2010 - 07:07 PM

Eu inteleg ca e per sectiune si nu per review dar review-ul este la o sectiune separata Baile 1 Mai, celalalte sunt la alte sectiuni, oricum nu are mare importanta, nu ma intereseaza punctele in mod special, credeam doar ca e o greseala ori din partea mea, ori a sistemului si cum ni se spusese sa raportam daca sesizam inadvertente...
0

#10 User is offline   Dragos 

• I'm a wonderer
  • PipPipPipPip
  • LocationBucureşti, Vitan

Posted 20 May 2010 - 11:36 AM

View Postcreivean, on 19 May 2010 - 08:40 PM, said:

...
Daca la review-uri, a compensat prin PMA, la poze a pierdut, deoarece noi, nu am putut să ne exprimăm aprecierea pentru munca depusă.
Poate, dacă nu se punctează pozele, ar fi util să avem noi, posibilitatea asta.
Părerea mea.

o propunere asemanatoare am avut si eu, cu ceva vreme-n urma.
0

#11 User is offline   presario 

• Member
  • PipPip

Posted 20 May 2010 - 02:34 PM

Aceeasi "problema" o am si eu.
Am 4 rewiew-uri scrise despre Viena, am mai postat poze ( maxim 20 ) la unele dintre ele unde aveam poze putine si la toate cele 4 rewiew-uri toate pozele au trecut cu automat pe 0 puncte.
Cele 4 rewiew-uri sunt
http://amfostacolo.ro/austria-pareri,13/viena,74,1006/viena-de-a-lungul-si-de-a-latul,461/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__6459.htm
http://amfostacolo.ro/austria-pareri,13/viena,74,1006/viena-de-a-lungul-si-de-a-latul,461/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__6456.htm
http://amfostacolo.ro/austria-pareri,13/viena,74,1006/viena-de-a-lungul-si-de-a-latul,461/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__6435.htm
http://amfostacolo.ro/austria-pareri,13/viena,74,1006/ibis-mariahilf,1169/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__5905.htm
Normal si regulamentar totodata ar trebui ca la 3 rewiew-uri sa ramana punctele de la primele 20 de poze, iar al 4-le rewiew sa nu aiba puncte
0

#12 User is offline   presario 

• Member
  • PipPip

Posted 20 May 2010 - 04:17 PM

A mai apartut aceasta "problema" si la rewiew-ul postat de mine azi la sectiunea "Descopera Ardealul"
la http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/drumetii-ardeal,92,1486/descopera-ardealul,3541/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__8901.htm
toate pozele de aici au fost trecute de azi cu 0 puncte
La celelalte rewiew-uri scrise de mine la aceasta sectiune, s-a intamplat urmatorul "fenomen"
la http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/drumetii-ardeal,92,1486/descopera-ardealul,3541/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__7860.htm
la http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/drumetii-ardeal,92,1486/descopera-ardealul,3541/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__8243.htm
la http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/drumetii-ardeal,92,1486/descopera-ardealul,3541/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__7022.htm
pozele de aici au ramas cu puncte ( primele 20 )
la http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/drumetii-ardeal,92,1486/descopera-ardealul,3541/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__7019.htm
pozele de aici au ramas cu puncte ( primele 20 )

Rewiew-urile nu au legatura intre ele, se refera la chestii diferite, etc.
Rog webmaster-ul sa verifice ce s-a intamplat cu punctele de la aceste poze, atat aici cat si la cele 4 rewiew-uri despre Viena.
0

#13 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 20 May 2010 - 06:30 PM

nu am apucat sa vad aceste postari; am vazut in schimb un ecou de la unul dintre reviews-uri, astfel ca raspunsul se poate citi acolo.

Explicatia este destul de simpla si de logica; exceptiile (asa cum sunt ele prezentate acolo) vor fi analizate si indvidual si acolo unde e cazul se vor re-acorda punctele pentru fotografii.
0

#14 User is offline   geany_m 

• Newbie
  • Pip
  • LocationIASI

Posted 21 May 2010 - 06:04 PM

Nu stiu unde sa pun aceasta intrebare, probabil aici: Cand dau click pe USERCARD apar PMA-uri din "impresii", "ecouri", "poze" si "raspunsuri" Ce semnifica "raspunsuri"?
Va multumesc!

Si inca o intrebare: de la cate PMA devii membru Silver, Gold, s.a.m.d.?
0

#15 User is offline   creivean 

• Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationOradea

Posted 21 May 2010 - 07:16 PM

View Postgeany_m, on 21 May 2010 - 09:04 PM, said:

Nu stiu unde sa pun aceasta intrebare, probabil aici: Cand dau click pe USERCARD apar PMA-uri din "impresii", "ecouri", "poze" si "raspunsuri" Ce semnifica "raspunsuri"?
Va multumesc![u]

Punctajul de la rubrica RĂSPUNSURI, se referă la punctele acumulate de userul ce a răspuns la vreo întrebare adresată/postată referitor la o destinaţie, ai un exemplu aici :
http://amfostacolo.r...php?iid=284&a=1
În principiu, întrebările/răspunsurile le găseşti în partea stângă, în pagina destinaţiilor, nu a review-urilor.
0

#16 User is offline   creivean 

• Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationOradea

Posted 21 May 2010 - 07:18 PM

View Postgeany_m, on 21 May 2010 - 09:04 PM, said:

[/u]Si inca o intrebare: de la cate PMA devii membru Silver, Gold, s.a.m.d.?

În My UserCARD, sus vei vedea scris cu albastru STATUT, clic pe el şi-ţi apare o pagină nouă cu următorul conţinut :
STATUTUL utilizatorilor AmFostAcolo. PRIVILEGIILE AmFostAcolo

Functie de total PMA acumulate (pe larg despre Sistemul PMA) in Clasamentul general, un membru AmFostAcolo se bucura de un anumit statut oficial recunoscut.
Imediat dupa inscriere (printr-un singur review valid postat, de exemplu), cand a adunat un total de 1000 PMA, statutul sau devine membru JUNIOR al comunitatii AmFostAcolo.ro
Pe masura ce numarul de puncte de multumire-apreciere (PMA) acumulate creste (prin scrierea altor impresii, prion poze incarcate etc), statutul sau se schimba in membru SENIOR la atingerea pragului de 5000 PMA.
Odata cu cresterea numarului de contributii, datorita si voturilor voastre, numarul de PMA acumulate va depasi la un moment dat 10000 PMA. In acel moment, utilizatorul este indreptatit la un card AmFostAcolo care ii confera statutul de membru SILVER
Statutul devine membru GOLD cand utilizatorul acumuleaza cel putin 50000 PMA.
Utilizatorii intra in randul unei elite a membrilor consultanti AmFostAcolo odata cu atingerea pragului de 100000 PMA, cand statutul lor trece in membru PREMIUM.
Urmatoarea etapa de evolutiei a statusului unui membru al comunitatii AmFostAcolo este membru PLATINUM. -- cand numarul total depuncte de multumire-apreciere depaseste 250000 PMA...
In fine, statusul suprem - cel mai inalt pe care-l poate obtine un membru AmFostAcolo - este cel de PARTENER AmFostAcolo. status la care este indreptatit atunci cand acumuleaza minim 500000 PMA.
0

#17 User is offline   geany_m 

• Newbie
  • Pip
  • LocationIASI

Posted 21 May 2010 - 07:23 PM

View Postcreivean, on 21 May 2010 - 07:18 PM, said:

În My UserCARD, sus vei vedea scris cu albastru STATUT, clic pe el şi-ţi apare o pagină nouă cu următorul conţinut :
STATUTUL utilizatorilor AmFostAcolo. PRIVILEGIILE AmFostAcolo

Functie de total PMA acumulate (pe larg despre Sistemul PMA) in Clasamentul general, un membru AmFostAcolo se bucura de un anumit statut oficial recunoscut.
Imediat dupa inscriere (printr-un singur review valid postat, de exemplu), cand a adunat un total de 1000 PMA, statutul sau devine membru JUNIOR al comunitatii AmFostAcolo.ro
Pe masura ce numarul de puncte de multumire-apreciere (PMA) acumulate creste (prin scrierea altor impresii, prion poze incarcate etc), statutul sau se schimba in membru SENIOR la atingerea pragului de 5000 PMA.
Odata cu cresterea numarului de contributii, datorita si voturilor voastre, numarul de PMA acumulate va depasi la un moment dat 10000 PMA. In acel moment, utilizatorul este indreptatit la un card AmFostAcolo care ii confera statutul de membru SILVER
Statutul devine membru GOLD cand utilizatorul acumuleaza cel putin 50000 PMA.
Utilizatorii intra in randul unei elite a membrilor consultanti AmFostAcolo odata cu atingerea pragului de 100000 PMA, cand statutul lor trece in membru PREMIUM.
Urmatoarea etapa de evolutiei a statusului unui membru al comunitatii AmFostAcolo este membru PLATINUM. -- cand numarul total depuncte de multumire-apreciere depaseste 250000 PMA...
In fine, statusul suprem - cel mai inalt pe care-l poate obtine un membru AmFostAcolo - este cel de PARTENER AmFostAcolo. status la care este indreptatit atunci cand acumuleaza minim 500000 PMA.

Creivean, iti multumesc pt. ambele raspunsuri, ai fost foarte amabil!
0

#18 User is offline   creivean 

• Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationOradea

Posted 25 May 2010 - 09:13 AM

Am deschis un topic nou, mai jos.
Scuze de postul multiplu.
0

#19 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 25 May 2010 - 09:16 AM

cateoric ar fi binevenita; avand insa in vedere lipsa totala de timp de care ma lovesc in ultima vreme, va trebui sa ne bazam deocamdata pe activitatea moderatorilor (care pot fi instiintati la o adica prin mesaje personale)
0

#20 Guest_domidoc_*

• Group: Guests

Posted 28 May 2010 - 12:45 PM

Oare cum ar putea admin-ii sa convinga anumiti useri sa scrie corect "tobogan-ane" in loc de "topogan"?
0

Share this topic:

• 9 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users