Forum AmFostAcolo.ro: Probleme la inscrierea pe forum. Rezolvari. - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Probleme la inscrierea pe forum. Rezolvari.

#1 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 11 November 2009 - 11:18 AM

Inaugurez acest forum dintr-o necesitate de a va comunica o observatie recenta a mea. Am multe multe conturi noi in lista de Validating. CRED ca acesti useri pot vedea forumul, dar nu post posta. NU STIU din ce motiv se afla acolo - presupun ca nu ati facut click pe mailul de activare?
Rog aveti in vedere ca mailurile de activare a contului de forum poat ajunge in unele cazuri in "folderele" BULK/ SPAM ale contului dvs de mail, mai ales daca il aveti pe Yahoo! Cautati-le va rog si acolo.
In acelasi timp, daca nu ati primit deloc acest mail de activare, acesta e cel mai potrivit loc pentru a-mi anunta acest lucru. Incerc sa setez permisiunile necesare astfel incat sa PUTETI scrie aici chiar daca nu aveti inca un cont validat.
0

#2 User is offline   gushpi 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • LocationGalati

Posted 23 April 2010 - 08:40 PM

in regulile de utilizare, nu se gaseste modul in care un membru isi poate retrage inscrierea....
0

#3 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 23 April 2010 - 08:58 PM

LOL, nu am inteles niciodata acest tip de cereri pe un forum sau pe un site -- banuiesc ca nu e primul astfel de site unde actvezi gushpi.
La fel cum atunci cand te inscrii o faci din proprie vointa, si cand te retragi de undeva o faci la fel, din proprie vointa. Cu atat mai mult cu cat calitatea de membru nu iti aduce OBLIGATII financiare sau mai stiu eu de care, la care sa trebuiasca sa CONVII (ca cazi de acord) asupra modului de rezolvare a lor (cu alta parte semnatara) atunci cand te retragi - precum de exemplu cu banca, romtelecomul sau o eventuala firma in care esti asociat.
Daca vrei sa te retragi, pur si simplu nu mai folosesti acel site / forum etc.
Daca nu ai incredere ca reusesti singur, poti solicita voluntar inchiderea definitiva a contului, astfel incat sa nu mai poti folosi acel cont (chiar daca te razgandesti ulterior) -- prin banarea la cerere a contului.
0

#4 User is offline   cosminp 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbucuresti

Posted 24 April 2010 - 09:29 AM

View Postgushpi, on 23 April 2010 - 09:40 PM, said:

in regulile de utilizare, nu se gaseste modul in care un membru isi poate retrage inscrierea....

gushpi are oarecum dreptate. poate cineva vrea sa se retraga si sa-si scoata user nameul, sau cineva care nu a mai activat deloc, sa zicem 2 ani, sa fie dezactivat si usernameul sa-l poata lua altcineva.
-1

#5 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 24 April 2010 - 09:30 AM

nu sunt de acord cu asta -- cu preluarea usernameu-ului, se pot naste MULTE confuzii
0

#6 User is offline   WebMaster6 

• Advanced Member
  • LocationAcasă

Posted 20 May 2010 - 11:29 AM

View PostAdmin, on 24 April 2010 - 11:30 AM, said:

nu sunt de acord cu asta -- cu preluarea usernameu-ului, se pot naste MULTE confuzii

Sunt sigur că era vorba nu despre o preluare din mers, ci, mai bine zis, de posibilitatea unui alt utilizator să se înscrie folosind un nume avut anterior de altul, al cărui cont a fost între timp închis. (deci implicit, eliberat username-ul din lista celor în uz).
0

#7 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 20 May 2010 - 12:06 PM

nu e posibil (tehnic vorbind) sa existe doi utilizatori cu acelasi nume, unul care sa fi folosit contul in trecut, iar altul in prezent.

Daca s-ar permite refolosirea unui nume (la un interval oarecare de la abandonarea voluntara sau involuntara de catre detinatorul anterior), atunci in dreptul acelui user lui vor figura - automat si instantaneu - toate textele (& pozele etc) incarcate anterior de vechiul 'proprietar'...
0

#8 User is offline   cosminp 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbucuresti

Posted 20 May 2010 - 12:07 PM

View PostWebMaster6, on 20 May 2010 - 12:29 PM, said:

Sunt sigur că era vorba nu despre o preluare din mers, ci, mai bine zis, de posibilitatea unui alt utilizator să se înscrie folosind un nume avut anterior de altul, al cărui cont a fost între timp închis. (deci implicit, eliberat username-ul din lista celor în uz).

asa este, mai ales ca acel user daca nu a mai scris de 2-3 ani, nu-si mai aduce aminte aproape nimeni de el.
ar ramane totusi o problema cu postarile pe care le-a facut sub acel username.
dar nu-i nicio problema.
-1

#9 Guest_sunflower_*

• Group: Guests

Posted 16 June 2012 - 05:17 AM

Buna,
Mi-am facut cont de ceva vreme, suficienta ca sa nu-mi mai aduc aminte daca am "clickait" B) , linkul de activare. Ideea e ca, logata nu pot scrie nimic, iar ca "musafir " pot interveni numai la unele posturi.
Astept un colac de salvare.
Merci!
0

#10 User is offline   WebMaster6 

• Advanced Member
  • LocationAcasă

Posted 19 June 2012 - 05:42 AM

View Postsunflower, on 16 June 2012 - 05:17 AM, said:

Buna,
Mi-am facut cont de ceva vreme, suficienta ca sa  nu-mi mai aduc aminte daca am  "clickait" B) , linkul de activare. Ideea e ca, logata nu pot scrie nimic, iar ca "musafir " pot interveni numai la unele posturi.

Sigur n-ai clicait link-ul.
Am activat manual contul.
0

#11 User is offline   sunflower 

• Newbie
  • Pip

Posted 23 June 2012 - 07:57 AM

Asa e, vad ca s-a rezolvat, multumesc! :P
0

Share this topic:

Page 1 of 1