Forum AmFostAcolo.ro: CAND si UNDE sa fie urmatoarea Intalnire? - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 19 Pages +
  • « First
  • 17
  • 18
  • 19
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

CAND si UNDE sa fie urmatoarea Intalnire? timpul e scurt, optiunile trebuie limitate

Poll: CAND si UNDE sa fie urmatoarea Intalnire? (34 member(s) have cast votes)

UNDE ati dori sa fie organizata urmatoarea Intalnire AmFostAcolo?

1. Cheile Gradistei (9 votes [26.47%])

Percentage of vote: 26.47%

2. Vilele Bran (10 votes [29.41%])

Percentage of vote: 29.41%

3. Indiferent, vin oricum :-) (7 votes [20.59%])

Percentage of vote: 20.59%

4. Bulgaria (5 votes [14.71%])

Percentage of vote: 14.71%

5. Grecia (3 votes [8.82%])

Percentage of vote: 8.82%

CAND ati dori (ori ati putea veni) la urmatoarea Intalnire?

1. de RUSALII (13 votes [38.24%])

Percentage of vote: 38.24%

2. O luna dupa Rusalii (7 votes [20.59%])

Percentage of vote: 20.59%

3. 2-3 luni dupa Rusalii (4 votes [11.76%])

Percentage of vote: 11.76%

4. Nu am nicio preferinta [oricum vin!] (10 votes [29.41%])

Percentage of vote: 29.41%

Vote

#361 User is offline   pepsi70ro 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members

Posted 10 March 2010 - 07:04 PM

Pot cauta oferte pentru Bulgaria, momentan doar din fata computerului. :(
Eu sigur nu voi putea da curs Intalnirii, probleme, etc... :(
0

#362 User is offline   krondia 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbrasov

Posted 10 March 2010 - 07:08 PM

View PostAndc, on 10 March 2010 - 06:55 PM, said:

Eu sunt de acord cu propunerea lui Cornel si dupa deschiderea threadului am sa ma ocup serios de partea cu Bulgaria / Grecia.
Adica as prefera ptr mine mai mult partea de Grecia pe care o stiu cel mai bine - poate ma ajuta Pepsi pe partea de Bulgaria, eu am fost o singura data la bulgari pe litoral.
Am sa contactez cateva agentii de turism low cost e care le stiu ca sa vedem ce oferta ne vor face - eventual sa vedem daca accepta reduceri/sponsorizari contra reclama pe amfostacolo.ro - asta voi discuta cu Cornel pe privat pentru ca sa vad care sunt optiunile lui.
Propunerea mea ar fi asta: un sejur de 5 zile in Grecia undeva la inceputul lui iunie, cand e cald bine acolo si se poate face chiar si plaja/baie.
Plecarea cu atocarul din Timisoara, pana in Timisoara putem veni toti participantii pe cont propiu si de acolo plecam cu autocarul spre Grecia. Drumul Timisoara - Halkidiki il facem in 8-10 ore maxim deci de dimineata pana dupa masa suntem acolo. Autocar, cantece, voie buna, atmosfera studenteasca... Cazare sa zicem la Hotel Palladium - Kassandra, pret informativ 100 euro / persoana ptr sejur de 5 nopti din 1 iunie cu masa demipensiune bufet - oferta de catalog fara negociere ptr grup si fara transport inclus. Sa zicem ca dupa negociere ajungem la un grup la maxim 120 euro de persoana cu transportul inclus - copiii pana la 12 ani au gratuitate.
Este doar o sugestie... orice alta varianta e posibila.
Astept sa deschida Cornel threadul si sa ne punem pe treaba.

Sa inteleg ca Grecia/Bulgaria nu vor fi tot de Rusalii? Pentru ca atunci as putea veni si la Moeciu si in Grecia :P
0

#363 Guest_mirelutza_*

• Group: Guests

Posted 10 March 2010 - 07:34 PM

Mmmda...., e ca naiba , ...mie imi surad toate locatiile mentionate de Cornel ! Ce ma fac ? Vorba lui Andc - o sa astept threadul si .....undeva ma "arunc" si eu ! Mai ca imi surade o ungarie ; am trecut in iarna prin ea ca prin branza in drum spre austria si parca , parca ma incanta zona ..... mai ales ca am in mine si ceva sange de ungur dupa mama. Felicitari Cornel , ai avut o idee super ....ca sa impaci toate "caprele turmei "; ne-ai aruncat 5 " verze " si o sa vezi tu ce iese !!
0

#364 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 10 March 2010 - 08:08 PM

Nu e batut in cuie dar piti cu mine vom opta probabil pentru Bucovina . Depinde si de alte variabile cum ar fi concediul nostru care incepe foarte apropiat ca data ( 1 iunie Corfu ) dar alegem se pare destinatia cea mai indepartata ( cine zicea ca distanta e un impediment ) .
0

#365 User is offline   gushpi 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationGalati

Posted 11 March 2010 - 12:23 PM

@andc: te rog sa ai in vedere ca excursiile mai mari de un weekend (+- 1 zi) nu au sanse de reusita pt cei cu copii marisori la scoala (normal, inainte de vacanta)...
0

#366 User is offline   Andc 

• Member
  • PipPip
  • LocationCluj-Napoca

Posted 11 March 2010 - 03:58 PM

View Postgushpi, on 11 March 2010 - 02:23 PM, said:

@andc: te rog sa ai in vedere ca excursiile mai mari de un weekend (+- 1 zi) nu au sanse de reusita pt cei cu copii marisori la scoala (normal, inainte de vacanta)...

Stiti ce zic eu? Nu ar fi mai intersant sa organizam o intanire in nordul Greciei dupa data de 1 septembrie? De la 1 septembrie scad bine preturile la cazare, vremea este inca de vara, caldura in Grecia nu mai e atat de insuportabila, apa marii e calda ca o "ciorba", copii sunt inca in vacanta, concedile sunt deja "consumate" si fiecare dintre noi ne gandim cu nostalgie la condediul si vara care a trecut, ne putem aloca mai usor resursele financiare disponibile - nu trebuie sa ne gandim ca rupem din banii de concediu... si e o motivatie serioasa de iesire, ultima inainte de lunga iarna care va sa vina...

Programul incarcat pe care il am in aceasta perioada nu mi-a permis sa i-au legatura cu Cornel, dar scriu aici cateva randuri: ma gandesc sa i-au legatura cu o agentie specializata pe Grecia care are sediul central in Timisoara si punct de lucru si in Cluj si cu care eu personal am fost de vreo sase ori in Grecia pana sa ajung sa ma duc pe cont propriu. Banuiesc ca stie Cornel despre ce agentie e vorba deci daca ramanem pe varianta cu Grecia, sau eu sau Cornel sa luam legatura cu ei si sa vedem ce ne ofera: pret pentru grup, o eventuala sponsorizare pentru publicitate pe site-ul amfostacolo.ro ... nu stiu daca nu a discutat Cornel cu ei inainte sa imi vina mie ideea.
Ei au plecari din Timisoara cu autocarul lor, din Timisoara in max 10 ore se poate ajunge lejer oriunde in nordul Greciei si cum am mai spus putem scoate lejer o "iesire" de 5 nopti la un hotel (am dat un exemplu mai sus) cu demipensiune bufet si transport inclus la 120 euro de persoana ~ mai putin 25 euro pe zi...
0

#367 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 11 March 2010 - 04:14 PM

Andc: variante ar fi multe, probabil se pot gasi variante chiar faine.

Important ar fi acum sa estimam daca varianta Grecia / BG mai ramane in picioare pentru RUSALII.
Cu alte cuvinte, daca mai a are rost sa deschid acel mini-thread sau nu...
0

#368 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 11 March 2010 - 05:19 PM

Au fost deschise variante de dezvoltare distincte pentru Intalnire, inspre directiile

- [1] MOECIU

- [2] IGHIU (ALBA)

- [4] HAJDUSZOBOSZLO (Ungaria)

--

pentru variantele (3) GRECIA/BULGARIA si (5) BUCOVINA astept propuneri si detalii de la coordonatorii numiti, Andc si sanziana, urmand ca in cel tarziu pana maine sa va poata fi prezentate complet toate variantele, pentru a va putea spre o varianta sau alta.

Cel tarziu duminica-luni, o sa trimit mailuri de instiintare catre toti utilizatorii (posibil multi dintre ei NU au mai intrat demult pe forum) anuntandu-i despre aceste initiative si invitandu-i sa se inscrie daca sunt interesati.

Pana cel tarziu 31 martie trebuie sa tragem concluziile:

# cate mini-Intalniri raman valide (au destui participanti-doritori-inscrisi);

# le inchidem pe cele "neviabile" si vedem cati dintre cei inscrisi acolo se pot reorienta spre cele "viabile"

# definitivam tratativele cu proprietarii si incepem sa adunam banii de avans.

Iar daca cumva va ramane o singura varianta in discutie, cu atat mai bine!
0

#369 User is offline   Andox 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationSighisoara

Posted 11 March 2010 - 10:34 PM

Pentru Bulgaria in Nisipurile de Aur o varianta ar fi :

Park Hotel Golden Beach
care in perioada 21-24 mai (de Rusalii) costa 17,6 euro de persoana(35,2 euro camera ,copil pana in 14 ani gratuit) all inclusive ,piscina interioara/exterioara, parcare pazita cu plata........
Deci pentru 3 nopti(21-24 mai ) ar costa 105 euro/ camera all inclusive (2 adulti+1 copil pana in 14 ani) mai ieftin nu cred ca gasesti nicaieri in RO cu cazare , manacare ,bauturi incluse, piscine .

O alta varianta mai scumpa dar si hotel mai bun in regim UAI :
Grifid Arabella
care in perioada 21-24 mai (de Rusalii) costa 29 euro de pers.(58 euro camera , copil pana in 12 ani gratuit) ultara all inclusive piscina interioara/exterioara, parcare pazita .....
Deci pentru 3 nopti ar costa 174 euro/ camera Ultra all inclusive (2 adulti+1 copil pana in 12 ani)
Preturile sunt cu reducerea early booking inclusa
0

#370 Guest_spezam_*

• Group: Guests

Posted 18 May 2010 - 12:16 PM

Distractie placuta. Eu am oerat fetita ieri si desi mi-ar fi placut sa va cunosc, nu voi veni de data aceasta. Adica de Rusalii. Cand mai organizati ceva da-ti cu piatra in geam si la mine, ca in general ne aruncam la plecari interesante!
0

Share this topic:

• 19 Pages +
  • « First
  • 17
  • 18
  • 19
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users