Forum AmFostAcolo.ro: Hai la o cafea.... - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Hai la o cafea.... ... pareri, sugestii, filozofii de calatorie. Si nu numai...

#21 User is offline   webmaster99 

• Advanced Member
  • Group: Moderators

Posted 20 January 2010 - 11:27 AM

View Postcristianford, on 20 January 2010 - 10:12 AM, said:

Pentru vacanta de vara locul care mi-a placut si imi place este litoralul turcesc. Imi place deoarece am gasit hoteluri si servicii bune in raport cu preturile. Asa ca si in acest an voi merge tot in una din statiunile turcesti. De mers am sa merg cu auto personal. Nu mai am varsta la care sa vreau numai cluburi de noapte si baruri, ci vreau sa ma odihnesc, sa ma plimb, sa vizitez tot ce pot. Asa ca de 1 saptamana am vorbit cu partenera de viata si m-am pus pe cautat si am gasit cateva hoteluri de 5* in Bodrum si Marmaris. Inca nu vreau Antalya iar in Kusadasi am fost anul trecut. Am gasit in Bodrum hotelurile de 5*: Kervansaray Hotel&Village, Rixos Bodrum si Isil Club toate cu UAI, iar in Marmaris: Marmaris Resort cu UAI. Perioada in care vreau sa merg este 01.06.-20.06.2010. Acum problema este daca poate sa-mi spuna cineva cum sunt aceste hoteluri, ce facilitati au si daca imi poate indica o agentie mai avantajoasa pentru a cumpara un sejur de 8-9 nopti. Daca nu poate sa-mi transmita aici date despre firme, ca sa nu facem promovare, poate sa-mi trimita pe o adresa de mail daca am voie sa o dau aici. Multumesc pentru informatiile utile pe care le voi primi.

@cristianford, greu de crezut ca raspunsurile le vei primi pe aici...
Pentru a primi informatii suplimentare despre aceste hoteluri, iti recomand sa mergi in pagina fiecaruia dintre acestea (toate au cel putin un review pe AmFostAcolo) si sa folosesti rubrica "Intrebari si raspunsuri" (care o gasesti pe coloana din stanga, mai jos de jumatatea paginii) si dai click pe "Scrie o intrebare".
Exemplu pentru Marmaris Resort Hotel ai aici si procedezi la fel la fiecare dintre hotelurile alese de tine. Toti userii care au scris un review la acel hotel vor fi instiintati de postarea intrabarii tale.
Succes in alegerea vacantei tale!
0

#22 User is offline   Andox 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • LocationSighisoara

Posted 20 January 2010 - 12:53 PM

@cristianford , recomandari desre aceste hoteluri nu iti pot da pentru ca nu am fost acolo (inca ) :) dar te pot ajuta cu niste preturi. Din informatile care le am despre zona Bodrum - Marmaris, hotelurile gasite de tine desi sunt toate de 5* ele au mari diferente fapt reflectat si in pret . De ex . Kervansaray Bodrum (care atentie nu are plaja , doar ponton) nu se poate compara cu Rixos Bodrum care face parte din categoria premium.
ex. 4-14 IUNIE , 10 nopti , 2 adulti:
Kervansaray Bodrum - Club Promo Room No Balcony - 475 euro/ cam.
sau - Hotel Main Building Room Sea View 660 euro/cam.
Rixos Bodrum - Promo Standard Room Land View 1230 euro/cam.
sau - Standard Garden Twin Room Sea View 1450 euro/camera
Aceste 2 hoteluri sunt in Torba cam la 10-15 km de Bodrum dar daca mergi cu masina nu este o problema.
Desi am zis ca nu iti fac recomandari uita-te putin si pe http://www.kefaluka.com/ un hotel deschis anul trecut in Akyarlar Bay ( in top 15 Forbes cele mai frumoase plaje din lume) cam la 25 km de Bodrum si despre care am auzit numai lucruri bune iar pretul este rezonabil zic eu.
Kefaluka Resort Bodrum- Promo Room Sea View - 1030 euro /cam. UAI.
Bafta in alegerea hotelului iar daca crezi ca te mai pot ajuta cu ceva sunt prin zona :D
0

#23 User is offline   petrus95 

• Newbie
  • Pip
  • Locationarad

Posted 30 January 2010 - 10:03 AM

bine v-am gasit :) facandu-ne planuri de drumetii, la o cafea, am ajuns sa planificam o iesire de weekend la stana de vale. deoarece nu am gasit niciunde pe net o pensiune buna si nu prea scumpa prin zona as dori sa imi dati o mana de ajutor si sa imi recomandati ceva. nu pot sa cred ca in aceasta zona nu exista decat hotelul iadolina. va multumesc si astept sugestiile voastre.
0

#24 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 31 January 2010 - 02:36 PM

petrus, eu am fost acolo ,este singurul hotel . Nu stiu cum este interiorul la camere dar mancarea in restaurant a fost gen cantina si foarte scumpa si destul de rea la gust(eu nu am putut manca nimic din ce am comandat). La vreo 2-3 km este un izvor cu apa de munte(daca nu ma insel cel ce alimenteaza reteaua izvorul minunilor). Nu ai ce face in acea zona acum ,iar vara sunt cateva trasee turistice(asta daca -ti place sa mergi pe jos )in rest pustiu,, gen borsec ,din pacate, adica totul lasat in paragina. Pensiuni nu sunt in preajma hotelului,este un platou in padure cu un hotel ,o parcare si cam atat. Noi am fost cu masina si a fost mai usor sa ne deplasam dela un obiectiv la celalalt dar poate doriti odihna si departe de lume,poate nu sunteti foarte pretentiosi la mancare si atunci ar fi ok.Mie personal nu mi-a placut si nu voi mai merge de curand.Daca doresti pe acolo prin zona pot sa-ti recomand o pensiune grozava in arieseni, se numeste -casa noastra-ARE 4* este super cazare si masa (poate patronii putin neprietenosi) dar trebuie rezervare (tel 0258,779122) si poti manca in garda satul apropiat la pensiunea mama uta (se mananca ca la mama acasa ,au o ciorba de burta ,durere,si placinte de casa cu branza ,si palinca...)
0

#25 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 31 January 2010 - 02:46 PM

poti gasi in Arieseni si Garda cazari cate doresti ,la alegere, la fiecare poarta scrie cazare (intre 50-70 ron /noapte )
0

#26 User is offline   petrus95 

• Newbie
  • Pip
  • Locationarad

Posted 31 January 2010 - 07:04 PM

am mai fost pe acolo in trecere si am auzit aceleasi pareri proaste despre hotel. zona arieseni - garda o cunosc. ideea mea era ca, mai la primavara sa facem un weekend prelungit la stana de vale si sa facem drumetii. stiu ca de-a lungul vaii iadolina se afla o salba de cascade care sunt printre cele mai mari din romania si sa ajungem pana la barajul les. in aceste conditii poate o sa aman pana la vara si vom face cu cortul aceasta iesire. multumesc pentru informatii si sper sa va fiu si eu de folos! duminica placuta :)
0

#27 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 31 January 2010 - 08:55 PM

View Postmariana, on 31 January 2010 - 04:36 PM, said:

petrus, eu am fost acolo ,este singurul hotel . Nu stiu cum este interiorul la camere dar mancarea in restaurant a fost gen cantina si foarte scumpa si destul de rea la gust(eu nu am putut manca nimic din ce am comandat). La vreo 2-3 km este un izvor cu apa de munte(daca nu ma insel cel ce alimenteaza reteaua izvorul minunilor). Nu ai ce face in acea zona acum ,iar vara sunt cateva trasee turistice(asta daca -ti place sa mergi pe jos )in rest pustiu,, gen borsec ,din pacate, adica totul lasat in paragina. Pensiuni nu sunt in preajma hotelului,este un platou in padure cu un hotel ,o parcare si cam atat. Noi am fost cu masina si a fost mai usor sa ne deplasam dela un obiectiv la celalalt dar poate doriti odihna si departe de lume,poate nu sunteti foarte pretentiosi la mancare si atunci ar fi ok.Mie personal nu mi-a placut si nu voi mai merge de curand.Daca doresti pe acolo prin zona pot sa-ti recomand o pensiune grozava in arieseni, se numeste -casa noastra-ARE 4* este super cazare si masa (poate patronii putin neprietenosi) dar trebuie rezervare (tel 0258,779122) si poti manca in garda satul apropiat la pensiunea mama uta (se mananca ca la mama acasa ,au o ciorba de burta ,durere,si placinte de casa cu branza ,si palinca...)

hopaa! "te-am prins" c-ai fost acolo si nu ai scris pe site!!! :-)

serios vbind, MERITA sa scrii lucrurile astea si in sectiunea corespunzatoare de pe site -- aici ele sunt de folos doar lui petrus si altor putinilor care ajung sa citeasca tot threadul. Acolo, numarul poentialilor destinatari este inzecit / insutit!

Pagina hotelului Iadolina: http://amfostacolo.r...de-vale&id=3764
0

#28 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 01 February 2010 - 06:07 PM

din Romania ,mai putin delta nu o cunosc, pana in 2008 ,concediile au fost 2 saptamani circuit prin tara ,asa ca.....poti sa ma certi ,dar eu nu am vrut sa postez din amintiri si mai am un motiv ,fotografiile din acele timpuri sunt pe hartie . Dar daca ai nevoie de vreo informatie vreodata sa stii ca am colectionat tot felul de carti,colectii cu munti,din tara si din tarile in care am fost(atlasuri,harti),am recunoscut nu prea stiu sa scriu frumos dar ce am vazut va trimit prin fotografii...ceau.... azi am virat banii in cont ....
0

#29 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 01 February 2010 - 06:11 PM

petrus,daca vrei cu cortul hai pe cheile nerei in rezervatie,la lacul si cascadele beusnitei,ai sa ramai fara cuvinte ....sau cheile carasului....
0

#30 User is offline   petrus95 

• Newbie
  • Pip
  • Locationarad

Posted 03 February 2010 - 06:37 PM

sugestie excelenta :) dar le-am strabatut deja. pana acum vreo trei ani, pana sa ramana sotia insarcinata si sa se nasca fetita noastra, una din pasiunile noastre erau drumetiile asa ca am umblat in multe locuri si zone din tara. speram ca, acum ca fetita noastra a mai crescut,speram sa ne reluam traseele si sa-i oferim si ei posibilitatea de a descoperi locuri si oameni intresanti, chiar asa de mica. in adolescenta am facut parte dintr-un club speo si am umblat mult in zona apusenilor.
0

#31 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 07 March 2010 - 10:03 PM

Penretru ca e 12 01 si e deja 8 martie , doamnelor si domnisoarelor din marea familie AmFostAcolo pma-uri si un buchet de flori ( chiar daca virtual ) sa va lumineze ziua , anul , viata , alaturi de cei apropiati .
Piti
0

#32 User is offline   mili1983 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationBrasov

Posted 08 March 2010 - 08:19 AM

O imbratisare, un buchet de flori virtual si un mare si calduros LA MULTI ANI! tuturor femeilor din comunitatea amfostacolo si tuturor sotiilor/prietenelor/mamelor userilor din aceasta frumoasa comunitate.
Sa aveti o zi frumoasa!!!
Va pup! B)
0

#33 User is offline   krondia 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbrasov

Posted 08 March 2010 - 09:40 AM

View Postmili1983, on 08 March 2010 - 08:19 AM, said:

O imbratisare, un buchet de flori virtual si un mare si calduros LA MULTI ANI! tuturor femeilor din comunitatea amfostacolo si tuturor sotiilor/prietenelor/mamelor userilor din aceasta frumoasa comunitate.
Sa aveti o zi frumoasa!!!
Va pup! B)

Multumim, mili! O zi frumoasa si tie si muulte surprize placute!
http://www.youtube.c...h?v=wFh-rX_Sfhs
0

#34 User is offline   poll 

• Member
  • PipPip
  • LocationBucuresti

Posted 11 March 2010 - 10:02 AM

Cine are in plan o Grecie in luna mai sau la inceput de iunie?Am putea bea o cafea impreuna acolo, sunt doritori?
0

#35 User is offline   gushpi 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationGalati

Posted 11 March 2010 - 02:02 PM

fara misto: 7 zile dupa 28 mai merg parintii mei cu fi-miu in paralia Katerini! (de, ca pensionarii...)
0

#36 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 12 March 2010 - 07:21 AM

View Postpoll, on 11 March 2010 - 12:02 PM, said:

Cine are in plan o Grecie in luna mai sau la inceput de iunie?Am putea bea o cafea impreuna acolo, sunt doritori?

noi mergem in corfu din 1 iunie ,in moraitika. Voi unde mergeti?
0

#37 User is offline   poll 

• Member
  • PipPip
  • LocationBucuresti

Posted 13 March 2010 - 12:46 PM

View Postmariana, on 12 March 2010 - 07:21 AM, said:

noi mergem in corfu din 1 iunie ,in moraitika. Voi unde mergeti?

Buna Mariana,

Acum alegem :) , am tot cautat oferte, ori Thassos, ori Corfu ori Halkidiki, problema e ca am vrea cu autocarul, voi cu ce mergeti? Si unde ati gasit, la hotel sau vila? Trebuie sa rezervam si noi undeva pana la sfarsitul lui martie.Ma gandeam sa merg si la targul de turism de saptamana viitoare, poate scot niste oferte bune la targ.
0

#38 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 13 March 2010 - 07:06 PM

View Postpoll, on 13 March 2010 - 02:46 PM, said:

Buna Mariana,

Acum alegem :) , am tot cautat oferte, ori Thassos, ori Corfu ori Halkidiki, problema e ca am vrea cu autocarul, voi cu ce mergeti? Si unde ati gasit, la hotel sau vila? Trebuie sa rezervam si noi undeva pana la sfarsitul lui martie.Ma gandeam sa merg si la targul de turism de saptamana viitoare, poate scot niste oferte bune la targ.

Noi mergem cu masina proprie ,vom sta la hotel (biletul nostru este un premiu) si ne gandim sa plecam putin mai repede de 1 iunie sa mai vedem Grecia in drum.
0

#39 User is offline   krondia 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbrasov

Posted 28 March 2010 - 10:38 AM

"Iată zile-ncălzitoare/ După aspre vijelii!/ Vin Floriile cu soare/ Şi soarele, cu Florii.// Primăvara-ncântătoare/ Scoate iarba pe câmpii,/ Vin Floriile cu soare/ Şi soarele, cu Florii" (chiar daca acum ploua cam peste tot :()

La Multi Ani tuturor ce poarta numele de floare! Sa fiti sanatosi si voiosi!

http://www.youtube.c...h?v=DJEaBOhst5k
0

#40 User is offline   Mama Michi 

• Newbie
  • Pip

Posted 31 March 2010 - 06:50 PM

Buna seara, e prima data cand intru pe acest forum si sper sa nu va dezamagesc. Am aflat despre voi mai demult, v-am mai si citit uneori dar azi, un prieten m-a sfatuit sa va cunosc si sa ma prezint. Maine plecam in Sicilia si la intoarcere asi vrea sa va spun impresiile mele. Pana atunci, tineti-mi pumnii si urati-mi succes. :rolleyes:
0

Share this topic:

• 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users