Forum AmFostAcolo.ro: Lista celor care ajung cu trenul la Intalnirea din Poiana - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Lista celor care ajung cu trenul la Intalnirea din Poiana inscrieti-va aici pentru o mai buna organizare a "transferului"

#1 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 17 February 2010 - 08:04 AM

Rog sa va inscrieti aici cei care ajungeti cu trenul la Intalnirea AmFostAcolo.ro din Poiana Brasov, pentru a gasi solutii convenabile de transfer in statiune.

Mentionati:
- ora de sosire in Brasov
- trenul (indicativ - daca il stiti), directia din care vine
- daca ati vorbit deja cu un alt utilizator (cu masina) care sa va asigure transportul de la gara pana in Poiana

Deasemenea, sunt bineveniti sa se inscrie aici toti cei care se pot oferi sa ajute la asigurarea transferului. (cei din Brasov, care vin cu masina personala; eventuali si alti voluntari)
0

#2 User is offline   almona 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members

Posted 17 February 2010 - 08:55 AM

Eu ajung sambata
la ora 12.58 (daca nu are vreo intarziere)
cu trenul A1621 din directia Bucuresti Nord
0

#3 Guest_CCRRIISSYY_*

• Group: Guests

Posted 17 February 2010 - 10:09 AM

Ar trebui sa se treaca si ziua (vineri sau sambata)
0

#4 Guest_letalica_*

Posted 17 February 2010 - 11:00 AM

Almona, cate persoane sunteti?
Noi plecam sambata dimineata din Mogosoaia si avem 2 locuri libere, daca doresti.
0

#5 Guest_dananecula_*

Posted 17 February 2010 - 11:29 AM

View Postletalica, on 17 February 2010 - 11:00 AM, said:

Noi plecam sambata dimineata din Mogosoaia si avem 2 locuri libere, daca doresti.

Noi venim cu siguranta, dar problema este ca vom ajunge undeva spre dupa amiaza. Baietelul nostru cel mare are sambata olimpiada la engleza si va termina undeva in jurul pranzului (ora 12.00). Deci cred ca vom ajunge in Poiana in jur de 16.00 - 16.30 (daca drumul este aglomerat). Teoretic Ploiesti - Brasov, daca drumul e liber cam 2 ore, dar daca e trafic .... si 3-4 ore (ma rog la Dumnezeu sa fie liber drumul, tineti-ne pumnii). Deci contati pe noi spre dupa amiaza ca vo ajunge. Multumim de intelegere !
0

#6 Guest_dananecula_*

Posted 17 February 2010 - 11:32 AM

View Postdananecula, on 17 February 2010 - 11:29 AM, said:

Noi venim cu siguranta, dar problema este ca vom ajunge undeva spre dupa amiaza. Baietelul nostru cel mare are sambata olimpiada la engleza si va termina undeva in jurul pranzului (ora 12.00). Deci cred ca vom ajunge in Poiana in jur de 16.00 - 16.30 (daca drumul este aglomerat). Teoretic Ploiesti - Brasov, daca drumul e liber cam 2 ore, dar daca e trafic .... si 3-4 ore (ma rog la Dumnezeu sa fie liber drumul, tineti-ne pumnii). Deci contati pe noi spre dupa amiaza ca vo ajunge. Multumim de intelegere !

Scuze, am uitat sa precizez ce era esential, venim cu masina personala !
0

#7 User is offline   almona 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 17 February 2010 - 11:36 AM

View Postletalica, on 17 February 2010 - 11:00 AM, said:

Multumesc, dar deja am luat bilete la tren. A intervenit o problema la mine, ca altfel vorbisem cu adrian41 sa ma ia ei cu masina.
0

#8 Guest_criss65_*

Posted 17 February 2010 - 11:54 AM

la fel ca almona ajung sambata
cu trenul A1621 din directia Bucuresti Nord si deja am luat bilete de tren,
o zi bună
0

#9 User is offline   criss 

• Member
  • PipPip
  • Locationbucuresti

Posted 17 February 2010 - 11:55 AM

scuze, nu eram logată.... şi suntem 2 persoane si am vorbit in princiu cu decebal12345' pt transport... ramane sa mai vb inca o data daca ma poate lua...

View Postcriss65, on 17 February 2010 - 01:54 PM, said:

la fel ca almona ajung sambata
cu trenul A1621 din directia Bucuresti Nord si deja am luat bilete de tren,
o zi bună

0

#10 User is offline   krondia 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbrasov

Posted 17 February 2010 - 12:35 PM

Noi putem pleca spre Poiana din Brasov in jur de 15.30. Prietenul meu lucreaza mai devreme.
Vom avea 3 locuri libere in masina.
0

#11 User is offline   artemisa24 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationPitesti

Posted 17 February 2010 - 03:39 PM

buna! eu voi ajunge vineri, pe la ora 15,00 la gara. vin cu masina care pleaca din Pitesti la 11,30 . cum pot sa ajung in Poiana? stiu ca a fost scris mai demult dar acum sunt prea bulversata din anumite motive :mellow:
0

#12 User is offline   krondia 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbrasov

Posted 17 February 2010 - 04:45 PM

View Postartemisa24, on 17 February 2010 - 03:39 PM, said:

buna! eu voi ajunge vineri, pe la ora 15,00 la gara. vin cu masina care pleaca din Pitesti la 11,30 . cum pot sa ajung in Poiana? stiu ca a fost scris mai demult dar acum sunt prea bulversata din anumite motive :mellow:

Daca veneai sambata te duceam noi in Poiana.
Din fata garii se ia autobuzul nr. 4 pana la capat in Livada Postei. De acolo se ia masina de Poiana care circula din jumate in jumatate de ora.
Masina de Poiana pleaca de langa Biblioteca Judeteana. De langa aceasta, o cladire galbena in fata careia se gaseste statuia lui George Baritiu,se vede un drum care urca. Acela este drumul de Poiana. Este o poza cu sensul giratoriu in reviewul meu despre brasov.
0

#13 User is offline   artemisa24 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationPitesti

Posted 17 February 2010 - 05:10 PM

multumesc frumos. eu am platit avansul incepand cu ziua de vineri la indemnul prietenului meu si el acum m-a anuntat ca nu mai poate veni deloc. nu stiu ce sa fac. pe de o parte mi-e greu sa vin singura, pe de alta parte imi doresc prea mult sa va cunosc. de venit, vin. daca nu de vineri, oricum platesc camera pt. 2 nopti, nu-i problema. multumesc inca o data.
0

#14 User is offline   sanziana m 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationRadauti

Posted 17 February 2010 - 05:29 PM

Artemisa, pe la 15 suntem si noi in Brasov, acuma depinde cum e drumul.Daca vii singura te luam noi de undeva ca oricum nu urc direct in Poiana,ma duc putin prin Brasov.In caz ca nu gasesti alte variante, te luam
0

#15 User is offline   krondia 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbrasov

Posted 17 February 2010 - 05:30 PM

View Postartemisa24, on 17 February 2010 - 05:10 PM, said:

multumesc frumos. eu am platit avansul incepand cu ziua de vineri la indemnul prietenului meu si el acum m-a anuntat ca nu mai poate veni deloc. nu stiu ce sa fac. pe de o parte mi-e greu sa vin singura, pe de alta parte imi doresc prea mult sa va cunosc. de venit, vin. daca nu de vineri, oricum platesc camera pt. 2 nopti, nu-i problema. multumesc inca o data.

Poate mai gasesti un locsor pe langa cei care vin din Pitesti. Si de avansul pentru vineri eu zic sa vorbesti cu Cornel.
0

#16 User is offline   kyandra 

• Member
  • PipPip
  • LocationBucuresti

Posted 17 February 2010 - 06:26 PM

Eu ajung sambata, din Bucuresti, cu trenul rapid R831...pe bilet scrie ca ar ajunge in Brasov la ora 11.30.
Sper sa gasesc un autobuz sa ajung in Poiana (nu am mai venit niciodata cu trenul in Poiana, insa masina mea e in "concediu medical") :lol:

Ne vedem sambata!!
0

#17 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 17 February 2010 - 06:40 PM

artemisa: daca vrei sa vii doar de sambata NU e nicio problema!

am putea discuta si despre o eventuala renuntare la cazarea de sambata, dar spune tu - n-ar fi pacat? :) [sa nu vii, deloc]
0

#18 User is offline   artemisa24 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • LocationPitesti

Posted 17 February 2010 - 06:51 PM

nooo, nici nu se pune problema sa nu vin deloc. dupa ce am asteptat atata timp, sa ma impiedic de o chestie asa "minora"? as da prea multa importanta unei persoane anume. vin de vineri si voi lua legatura cu tine sanziana cum sa ne intalnim. multumesc inca o data, Cornel pt. amabilitate.
0

#19 Guest_decebal12345_*

Posted 17 February 2010 - 08:13 PM

View Postcriss, on 17 February 2010 - 11:55 AM, said:

scuze, nu eram logată.... şi suntem 2 persoane si am vorbit in princiu cu decebal12345' pt transport... ramane sa mai vb inca o data daca ma poate lua...

Nici nu se pune problema sa nu se poată. Si daca nu as putea, as trimite pe cineva... pentru mine este ca si cum mi-as fi dat cuvintul. Mai ramine sa stabilim si detaliile intilnirii. Cred ca urc sa va duc pe voi si ma intorc apoi la ora 17.00. Sper sa nu fie omor la urcare sau coborire, cum sint in simbetele cu zapada.
0

#20 User is offline   criss 

• Member
  • PipPip
  • Locationbucuresti

Posted 18 February 2010 - 12:31 PM

View Postdecebal12345, on 17 February 2010 - 10:13 PM, said:

Nici nu se pune problema sa nu se poată. Si daca nu as putea, as trimite pe cineva... pentru mine este ca si cum mi-as fi dat cuvintul. Mai ramine sa stabilim si detaliile intilnirii. Cred ca urc sa va duc pe voi si ma intorc apoi la ora 17.00. Sper sa nu fie omor la urcare sau coborire, cum sint in simbetele cu zapada.

da-mi un PM te rog pt a face schimb de telefoane.
multumesc,
o zi buna
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users