Forum AmFostAcolo.ro: Teleconferința de alocare minipremii săptămânale 2013-2014 - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 104 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »

Teleconferința de alocare minipremii săptămânale 2013-2014 [alocarea se face SÂMBĂTA, începând cu ora 11]

#1 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 27 January 2013 - 10:31 PM

Acest fir de discutie este continuarea celui dedicat mini-premiilor saptamanale din anul 2011-2012.

--

Minipremiile saptamane se acorda utilizatorilor cei mai apreciati din fiecare saptamana - ale caror impresii si ecouri au fost cele mai votate.

Procedura de atribuire a premiilor saptamanale Top-Hot-Users:

1) in fiecare zi de LUNI programul va trimite automat un mail primilor clasati in cadrul saptamanii incheiate cu o zi inainte, care vor fi anuntati despre pozitia ocupata in Clasamentul Top-Hot-Users din acea saptamana si, in plus, functie de caz:
- ca si-au castigat dreptul de a-si alege unul din cele X premii atribuite in acea etapa (daca nu au beneficiat de niciun astfel de premii in ultimele 8 saptamani)
- ca nu au dreptul sa participe la atribuirea acelor premii, dat fiind faptul ca au câstigat un premiu similar in ultimele 8 săptămâni.
- că nu au dreptul să opteze pentru unul dintre mini-premii, fiind retraşi (voluntar) din concurs.

2) prin intermediul acelui mail, castigatorii vor fi invitati sa ne trimita o lista cu optiunile lor din lista premiilor SI/SAU sa participe, in SAMBATA urmatoare, la atribuirea premiilor acelei etape, in sistem de teleconferinta, pe forum

3) Premiile vor fi atribuite in ordinea pozitiei din clasament si in functie de preferintele exprimate.
Primul clasat îşi poate alege orice premiu din listă; următorul - orice mini-premiu rămas disponibil la acel moment şamd.
Daca primul clasat ne trimite, anticipat, optiunea sa, premiul ii va fi alocat direct (continuand, la fel, cu urmatorul clasat). In caz contrar, asteptam pana sambata sa-si exprime preferinta pe forum; daca nu o face in intervalul maxim stabilit (doua minute de la "strigare"), se continua cu al doilea clasat. Samd.

--

Prezentul thread este locul unde se vor atribui in anul 2013, in sistem teleconferinta, mini-premiile acordate in cadrul Top-Hot-Users.

Pentru a va face o idee despre cum decurge o astfel de "teleconferinta", consultati threadul de anul trecut

--

ATENŢIE: asa cum scrie şi in mesajul cu instructiuni primit, opţiunile anticipate se trimit doar prin mail (ca răspuns = REPLY al instiinţării primite); doar astfel ele pot intra in evidenţa semi-automatizată!
Nu le scrieţi aici, pe forum; nu le trimiteţi prin mesaje private catre Admin ori webmasteri -- riscaţi să NU fie incluse în respectiva evidenţă - repet, cvasi-automatizată!

0

#2 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 27 January 2013 - 11:08 PM

Primele mini-premii săptămanale ale anului 2013 vor fi acordate începând cu Săptămâna 4 din an (21-27 ianuarie), printr-o teleconferinţă care va începe sâmbătă, 2 februarie, la ora 11

-

Pentru cei care doresc să participe ACTIV (scriind, dialogând) la teleconferință:

ATENŢIE! Deoarece forumul e gestionat de un program diferit de cel de pe sait, username-ul de pe sait NU ESTE RECUNOSCUT de programul forumului

Puteți scrie (în această arie, a teleconferinței) și fără a fi înregistrat pe forum, însă procedura e mai greoaie - pentru a preveni spamul făcut de "boți" (=programe automate care se ocupă special cu așa ceva), va trebui să treceți de o procedură de "validare" a fiecărui post (identificarea unor litere "stâlcite", ce nu pot fi recunoscute automat de "boți").

Pentru a putea scrie MAI UȘOR pe forum este necesar să vă înregistraţi şi aici (preferabil cu acelaşi nume folosit pe sait), procedura fiind asemănătoare celei prin care v-aţi înregfistrat pe sait - vezi eventual mini-ghidul de înregistrare pe forum scris de webm77 aici

Deasemenea, dacă aveți deja un username (și) pe forum, nu uitați să vă autentificați (folosind perechea nume, parolă) pentru a putea scrie.
0

#3 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 28 January 2013 - 02:56 PM

Primind deja (prin email), opțiunea primului clasat (Tzutzuricu), suntem în măsură să alocăm primul premiu din această primă săptămână (S04).

Premiul P4#01 ("Weekend gratuit (2 nopti) la pensiune sau hotel din Romania, alese de câştigător (cu respect. unor condiţii) = voucher 300 lei ") a fost alocat concurentului clasat pe locul 1 în Săptămâna 04 = Tztzuricu

Procesul de alocare va continua în momentul când primim opțiunile de la al doilea clasat - nicu014.

Dacă acestea nu sosesc până vineri, inclusiv, procesul se va relua în teleconferința de sâmbără, începând cu ora 11.
0

#4 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 28 January 2013 - 09:11 PM

Am primit în această seară și opțiunea celui de-al doilea clasat.

Alocat mini-premiul P4#5 ( = tricoul AmFostAcolo orice mărime) către utilizatorul nicu014

--
Procesul de alocare va continua în momentul primirii opțiunilor ocupantului locului 3 (sau, în caz contrar, sâmbătă, în teleconferință)
0

#5 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 01 February 2013 - 08:35 AM

A sosit și opțiunea locului 3, astfel că am
Alocat mini-premiul P4#3 ("Set tastatură ROMÂNEASCĂ
+ 2 magneți, ambele personalizate AmFostAcolo"), cf opțiunii primite, către marocanu21

Procesul de alocare a mini-premiilor rămase disponibile va continua mâine dimineață, în cadrul "teleconferinței", începând cu ora 11 (aici, pe acest fir de discuție).

--

Până acum, în afară de opțiunile primilor trei clasați (deja "onorate" mai sus) am mai primit liste cu opțiuni trimise anticipat de:
kata0587
sosso
callatis06
ufoman
mamy
adriatica
bogdan78
Krisko
die_teo
livcro
meghido
hamza
LACITURISTUL
L.G.
golfita
simionres

Dacă ați trimis liste și nu vă regăsiți mai sus, rog retrimiteți sau contactați-mă de urgență

Liste cu opțiuni se mai pot trimite până astăzi la ora 23.59.

Dacă ați optat pentru indicarea opțiunilor direct pe forum, în cadrul "teleconferinței": vă aștept mâine începând cu ora 11.
Vom "striga" pe rând utilizatorii, în ordinea locului din clasament. Când vă vine rândul, veți fi invitat să vă exprimați eventuala opțiune pentru unul din mini-premiile disponibile (neallocate la acel moment!)
0

#6 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 08:50 AM

Nu am mai primit alte liste trimise anticipat, astfel că în teleconferința de astăzi (începe în scurt timp, la ora 11) vom lua în considerare
1) opțiunile exprimate în direct pe forum (când veți fi strigați)
2) opțiuni trimise anticiapt de: kata0587, sosso, callatis06, ufoman, mamy, adriatica, bogdan78, Krisko, die_teo, livcro, meghido, hamza, LACITURISTUL, L.G., golfita, simionres
0

#7 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 08:59 AM

Bună dimineața

Începem prima teleconferință de alocare a minipremiilor săptămânale din 2013 invitând primii 10 clasați (cu drept de alegere) în Sapătămâna 4 să-și exprime eventuala opțiune pentru unul dinte mini-premiile disponibile la acest moment.

Este vorba despre Diaura, traian.leuca, iulian68, GabrielaG, Marian Preda, kata0587. Dintre cei de mai sus, avem opțiuni primite anticipat de la: kata0587

Ceilalți utilizatori clasați în Top 10 - fie le-a fost deja alocat mini-premiul solicitat (Tzutzuricu, NicuV, marocanu21), fie nu au drept de alegere, fiind retrași din concurs (michi)

Lista mini-premiilor disponibile la acest moment se poate consulta în pagina etapei a 4-a a concursurlui săptămânal - http://amfostacolo.r....php?w=4&y=2013

Timp de așteptare pentru exprimarea opțiunilor: 3 minute.
0

#8 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:04 AM

Cum nu s-au scris alte opțiuni decât cele trimsie anticipat,

- Alocat minipremiul P4#6 ("Tricou AmFostAcolo orice mărime") către kata0587

- Ceilalți concurenți "strigați" mai sus sunt considerați absenți.

--

Continuăm cu locurile 11-25: florinbad, nicole33, viviv, amero, mariana.olaru, November, vgaby, korifeus, sosso, raducondulimazi

Opțiuni trimise anticipat de: sosso
0

#9 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:07 AM

- alocat, cf opțiunii trimise anticipat, mini-premiul P4#4 ("Set tastatură ROMÂNEASCĂ
+ 2 magneți, ambele personalizate AmFostAcolo") către sosso

- ceilalți utilizatori menționați mai sus sunt constatați absenți

==

Urmează locurile 26-50: Utube, mateimarian, homejade, lorelei34, bogdan 75, callatis06, miki2ro, tm67bru, bose, cardone, AvMircea, assis, ak-ar de rumÂn, antwerp, abancor, irinaalbu, maiermihai, raduc30, otan, claudiaradu, Lod, celeste, liviuspopa, rodicag, ruxycio

Opțiuni trimise anticipat: callatis06
0

#10 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:12 AM

- alocat către callatis06 minipremiul de tipul indicat - P4#7 = Set două autocolante + insignă AmFostAcolo
(a solciitat de fapt nr 10, dar nr 6 este primul premiu de acel tip disponibil în acest moment)

==

Trecem la locurile 51-75 și așteptăm o eventuală opțiune exprimată în direct pe forum de oricare dintre concurenții: ema.1, iulianic, Maricica40, myflower69, Floria, RossoNerro, Loritzu, Robert Sch., maria55, louis philippe, adigaina, Arya, hlli, sanis, strong_1991, dranoel, Iulia Robu, elena prodan, Dabator, ufoman, bigu_2006_rapid, olteanul2010, mulinita, Lulita, mamy

Opțiuni trimsie anticipat de la: ufoman, mamy
0

#11 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:14 AM

- alocat, cf opțiunii sale, minipremiul P4#8 (set 2 autocolante + insignă AFA) către ufoman

- minipremiul indicat ca preferință de mamy (tastatură Ro AmFostAcolo) nu mai este din păcate disponibil în acest moment.
Dacă este prezentă, își poate expriam eventuala preferință pentru un alt minipremiu, disponibil (afișat pe galben în lista minipremilor oferite).
0

#12 Guest_ufoman_*

• Group: Guests

Posted 02 February 2013 - 09:16 AM

Multumesc !
0

#13 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:18 AM

@ufoman: cu plăcere.

--

Cum nu am primit nicio altă opțiune, vom continua cu locurile 76-102: Leono, Roko, roxy35, sile14, horiab, CIUPE, cimaanca, dan 73, marina55, alex1968, alexandruduma, andre cristoiu, m_radoane, ellyelly74, nik100, mariaxyz, bogdan78, Ileana15, Gromm, adrianaglogo, claudiu 71, kri, homegirl, adriatica, tdgabriela

Am primit opțiuni trimise anticipat de: bogdan78, adriatica
0

#14 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:26 AM

- din lista trimisă de bogdan78, doar ultimele poziții sunt disponibile la momentul alocării. I-am alocat astfel mini-premiul P4#9 (Set două autocolante + insignă AmFostAcolo)

- adriatica ne-a trimis preferințe pentru două tipuri de mini-premii. DOar al doilea tip este încă disponibil, astfel că i-am alocat și ei un set de autocolante + insignă AFA = P4#10

- ceilalți concurenți "strigați" mai sus sunt considerați absenți

==

Consultând lista mini-premiilor, constat că singurul premiul rămas nealocat în acest moment este cel cu nr 2 - adresă de mail personalizată din domeniul AmFostAcolo.
Așa cum am anunțat, acest tip de mini-premiu se alocă în condiții mai restrictive - doar unor utilizatori cu statuit PREMIUM sau superior și în condițiile în care utilizatorul este cunoscut personal de echipa administrativă (mini-premiul de acest tip necesită un gard de încredere de 100%, ptr a se evita posibile folosiri în scopuri dăunătoare saitului sau comunității)

Îmi pare puțin probabil ca utilizatorii clasați de la locurile 100 în jos să se califice, dar vom vedea.
0

#15 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:31 AM

Continuăm cu locurile 103-140: mimisor, fotonicu, Cristinaana, carmennyilas, BogdanHrisca, abctpatricia, gianimary, johnnyredlabel, marie, dea_bengescu, muppetz, Krisko, cristianam, Keyla, GR293, sagradam, Feher Cristian, victorescu, miamia, callmevaly, marga draghici, ailynuka, alynutza, sabooky, monicutza, ania, aditzza, dianna, rocne, mihaelatoderita, Lostritza, cameliavasile, kukikuki, arub, die_teo

AU trimis anticipat opțiuni: Krisko, die_teo
0

#16 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:34 AM

Niciunul dintre minipremiile solicitate de Krisko și die_teo nu mai sunt din păcate disponibile în acest moment, iar alte opțiuni nu am primit (în direct pe forum), astfel că

vom continua cu locurile 141-211: fuciu1, anya, marr, ewka, antonelabutiu, aglika, BOGDAN DSN, krisztike, tataee, AdiTZA21, benescu75, gettutza, livcro, danieltanase, meghido, dan315904, Undye, mihaelaR, Geo Dumitrescu, floaredegradina, evasandor, raduramona, ione_ari, lari geo, gvaly, vasilica, Katyella, titi, joops, Deborah77, alinafulg, ade_cabb, ogabriela, dumidor, cmari67, if, anca, cristina i, goroco, vini, marius.covaci, geosler, bebedoru, ldprod_srl, Deea Andreea, gabri, Katy 20, IORDAN ELENA, Adriana04, ionesku2007, irinad, bullet123, florinmirghes, pitic25, Ystely, lucipotor, magdagh, alecsa, bitza, sator, ncapitanescu, hamza, ar_florin, damn, CDT, pcarmen, soleillevant32, lacramioara r, ralucaflori

Am primit, anticipat, opțiunile lui livro, meghido, hamza.
0

#17 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:38 AM

Niciun mini-premiu din listele trimsie de livro, meghido, hamza nu mai este disponibil în acest moment (au fost deja alocate unor concurenți mai bine clasați, pe baza opțiunilor lor).

Locurile 212 - 264: mariaHDR, corinutza, Eny Sch, albu ph, carmen_22_09, LACITURISTUL, anaioana, O.Rodica, Alina Morar, CristinaBr, adina1313, otillo, jimmybitza, valeria2012, voiajor, aurflor, L.G., icleanugaby, gargantua, Soringr, Nykola, nicoleta 74, xmanmecca, victor88, AnaMihai, Lilica, GNP1, almir, pink, Denver 1993, evikely, almona, mitica070463, AlexBel, kkkotto07, Stone, misu71, alice1, Nicoleta99, laura.laura, coltalb, mihaistoica, DanS10, admit, blueeyes, golfita, Lallica, Darklocks, drutzi, miryella, senateo, simionres, dcuanita

Ne-au trimis anticipat opțiuni: LACITURISTUL, L.G., golfita, simionres
0

#18 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:44 AM

- niciunul dintre mini-prmeiile indicate ca preferință de LACITURISTUL nu este disponibil în acest moment

- L.G. și simionres au indicat printre preferințe și mini-premiul cu nr 2; din păcate statutul lor (SILVER, la ambii, în acest moment) nu îi califică pentru acest tip de premiu (e necesar un statut PREMIUM sau superior); celelalte mini-premii din listele lor nu mai sunt disponibile.

- niciunul dintre minipremiile indicate ca opțiuni de golfita nu este disponibil în momentul actual.
0

#19 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:47 AM

Trecem la ultimul "segment" de locuri din clasamentul săptămânii 4 - cele de pe poziţiile 265-292 şi aşteptăm eventuale opţiuni de la ca_an_, falcoo, ady_m3, papone, aysha, Swan1, dorin.rujoiu, sonike, marius_hiui, Narcisucu, didoboghi, vinesgabi, xhermesx, victtoryo, fanespoitorul, dana2104, tirol, vasy4270, casa.andutu, cristinaioana, vp_chris, claualexandra12, urjanclaudiu

Am epuizat, anterior, listele de opţiuni primite anticipat, astfel că nu mai avem nicio astfel de opţiune de la niciunul dintre ultimii "strigaţi"
0

#20 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 February 2013 - 09:51 AM

Ok. Nu am primit nicio opţiune "în direct", pe forum, nici de la ultimul "segment", astfel că

intrăm în etapa a doua a teleconferinţei, în care orice concurent clasat "în puncte" în Săptămâna 4 (şi care are drept de alegere în acest moment) mai are o şansă de a-şi scrie liber, în direct pe forum, opţiunea pentru unul dintre minipremiile nealocate în acest moment.

Timi de aşteptare: 15 minute.
0

Share this topic:

• 104 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »

Fast Reply

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users