Forum AmFostAcolo.ro: DONATII, SCHIMBURI si LICITATII de premii - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2

DONATII, SCHIMBURI si LICITATII de premii de catre cei ce nu pot beneficia de ele, ca sa nu se piarda

#1 User is offline   cosminp 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Locationbucuresti

Posted 17 October 2010 - 08:40 PM

vreau sa cedez premiul meu
"Cinci nopti gratis (duminica-joi) la Pensiunea Pietrele Doamnei, POJORITA (Bucovina)", http://amfostacolo.r...emiu.php?id=741,
dar numai unui membru AFA.
disponibilitatea cazarii o aflati singuri.
doritorii sa ma contacteze prin mesaj privat http://amfostacolo.r...er.php?uid=4737
0

#2 Guest_atti_sz_*

• Group: Guests

Posted 09 November 2010 - 04:18 PM

Cedez premiu castigat in saptamana 39, 50% reducere la cazarea in pensiunea Valea Mariei. Daca este cineva interesat, il rog sa ma contacteze pt. CUI-ul acestui premiu.
0

#3 User is offline   cosminp 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbucuresti

Posted 10 November 2010 - 06:27 AM

cedez premiul
"Cinci nopti gratis (duminica-joi) la Pensiunea Pietrele Doamnei, POJORITA (Bucovina)", http://amfostacolo.r...emiu.php?id=741,
dar numai unui membru AFA.
disponibilitatea cazarii o aflati singuri.
doritorii sa ma contacteze prin mesaj privat http://amfostacolo.r...er.php?uid=4737

0

#4 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 13 November 2010 - 11:22 AM

cosminp: am avut astazi (in cadrul procedurii de alocare a prmeiilor saptamanii 44) o solicitare pentru un astfel de sejur (dupa cum stiti astfel de premii nu se mai aloca).

Daca mai este valabila oferta ta, voi realoca premiul castigat de tine catre utilizatorul in cauza (almona).
0

#5 User is offline   cosminp 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbucuresti

Posted 14 November 2010 - 08:04 PM

View PostAdmin, on 13 November 2010 - 11:22 AM, said:

cosminp: am avut astazi (in cadrul procedurii de alocare a prmeiilor saptamanii 44) o solicitare pentru un astfel de sejur (dupa cum stiti astfel de premii nu se mai aloca).

Daca mai este valabila oferta ta, voi realoca premiul castigat de tine catre utilizatorul in cauza (almona).

sigur ca sunt de acord.
am vorbit cu almona pe mail si i-am spus ca sunt de acord sa-i cedez premiul.
din pacate, am intrat mai rar pe forum in ultimile zile din motive personale.
0

#6 Guest_theod_72_*

• Group: Guests

Posted 17 November 2010 - 08:11 AM

cedez premiu(daca nu-i prea tarziu) pt.duminica 21 nov,5 zile Valea mariei,doar membrilor afa.
0

#7 User is offline   danyepz 

• Member
  • PipPip

Posted 18 November 2010 - 10:15 AM

theod_72,mai este valabila vacanta la Valea Mariei?
0

#8 User is offline   mariana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 20 November 2010 - 10:57 AM

cedez voucher ,reducere 100% la Ranca ,pensiunea Valea Mariei(daca mai este valabil?),5 nopti cazare gratis (duminica-joi) unui membru AFA.Contactati-ma prin mesaj privat.
0

#9 User is offline   chelie_d 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbucuresti

Posted 03 February 2011 - 08:55 AM

de-abia aştept alegerea premiilor,să văd ce-şi aleg cei ce spuneau "nu mă interesează premiile pe mine,eu nu scriu pentru puncte" :lol: :lol: :lol:
1

#10 User is offline   cosminp 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Locationbucuresti

Posted 03 February 2011 - 12:32 PM

am facut mai jos o selectie a celor scrise de unii dintre noi ca raspuns la intrebarea privind motivatia de a scrie pe site, preluata din topicul "De ce scrieţi pe saitul AmFostAcolo?"
sunt foarte putine raspunsurile la intrebare, dar stim, din cele citite pe site, ca sunt persoane care au stat cu ochii pe clasament (daca nu pentru puncte atunci pentru ce?) sau au recurs la diferite tertipuri pentru a obtine puncte.
tot asa, mai stim ca sunt cativa colegi care nu au scris pentru puncte, care s-au retras din concursurile saptamanale si chiar din cel anual.

@nicu
"În nici un caz pentru puncte !"

@ana-maria
"Pentru placerea de scrie, pt. informatie,si nu in ultimul rand pt. puncte."

@Flaviu
"Nu m-au interesat nici punctele şi nici premiile."

@crima
"am scris de placere, si mai putin pentru puncte sau pentru premii"

@sanziana_m
"Eu pe AFA scriu din placere"

@cristi_an3000
"din dependentza"

cosminp
"ar fi necinstit sa nu recunosc ca nu am scris si pentru premii."

@creivean
"Pentru mine contează clasamentul, pentru că mă motivează.
În schimb nu contează premiile"

@valimi
"Despre puncte si concurs nu m-a interesat"
"Cred ca cea mai mare ipocrizie ar fi sa admitem ca am fi scris pe AFA mai mult de ....... 10 daca nu exista sistemul de puncte si premiile"
"mi-am dat seama ca pot avea si ceva avantaje de pe urma noii mele pasiuni, astfel, tot strangand puncte pentru premii saptamanale am acumulat si un punctaj destul de mare pentru a putea emite pretentii la premiile anuale mai atractive"
"De ce scriu eu pe AFA? Pentru ca m-a muscat si pe mine virusul acesta numit Amfostacolo"
"Ca incerc sa obtin si o recompensa pentru timpul petrecut aici, in comunitate, mie mi se pare firesc"

@petru95
"scriu din placere"
"pentru mine nu sunt importante nici punctele "

@Mama Michi
"motivatia reala a fost neastamparul de a scrie, de a comunica"
0

#11 User is offline   creivean 

• Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationOradea

Posted 03 February 2011 - 05:42 PM

View Postalmona, on 03 February 2011 - 05:56 AM, said:

Din review reiese că e vorba de 400 de lei. Precizarea a făcut-o valimi ;)

Da, se pare că n-am fost atent. Mulţumesc pentru corectare.

View Postcosminp, on 03 February 2011 - 12:32 PM, said:

@creivean
"Pentru mine contează clasamentul, pentru că mă motivează.
În schimb nu contează premiile"

O să ai o surpriză din partea mea!!!
Chiar sunt un om de cuvânt.
0

#12 User is offline   santana 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 03 February 2011 - 07:41 PM

Cosminp,
Amice, iti dau un test, daca-mi permit, evidenti: spune pentru ce a scris si va scrie subsemnatul pe AFA?
0

#13 User is offline   Webmaster18 

• Newbie
  • Group: Moderators

Posted 03 February 2011 - 07:50 PM

Haideti sa nu parasim firul discutiei abatandu-ne de la linia pentru care a fost creat topicul. Puteti insa continua aceasta discutie interesanta intr-unul din topicele existente pe site unde se incadreaza cel mai bine. Poate aici?
0

#14 User is offline   mirelutza 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 05 February 2011 - 06:38 PM

pepsi , , te rog mult sa lasi premiile din turcia sau cel din bulgaria pentru cei clasati mai jos.... ; eu am scris si de placere dar m-as bucura sa castig unul din premiile cu destinatia Grecia , pentru ca la cele din Turcia , cu siguranta , viseaza altii mai bine clasati ca mine ! e mai liniste vad acum pe forum , dar te asigur ca toata lumea din top 50 mai ales / anul 2010 asteapta cu sufletul la gura premierea ca sa vada fiecare "ce prinde ". evident ca sunt si persoane ce nu doresc nimic , dar sunt putine ! ms.
0

#15 User is offline   mirelutza 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 05 February 2011 - 06:47 PM

si o completare ...; rugamintea se refera la cazul in care pepsi nu doreste sa beneficieze el impreuna cu familia lui , de unul din premiile mentionate ; ca atare e liber sa aleaga la premiere , dar ceva pentru el . chestia cu donatia....hm , daca vreti postez eu 200 cazuri sociale impresionante din Arges ( lucrez la directia de asistenta sociala ) si nu mai organizati nicio premiere....., dati-le acelora.
0

#16 User is offline   ninaa 

• Newbie
  • Pip

Posted 11 February 2011 - 12:22 PM

Urmaresc acest subiect de cand a fost lansat pe site de Ovidiu si am fost la un pas de a licita si eu premiul, insa m-am abtinut din motive personale (lipsa de timp si bani). Am vrut sa licitez cand credeam ca premiul va fi o croaziera sau sejur in valoare de 1000 euro si sa incep de undeva de la jumatate din pret. Daca erau amatori si dadeau mai mult, cu atat mai bine pt familia care primeste ajutorul. Numai ca acum aflu ca premiul va fi simbolic.
Tema de gandire pt Ovidiu - crezi ca va oferi cineva pt un premiu simbolic cat ar fi oferit pt jumatate de croaziera? Astept cu nerabdare 13 februarie si vom afla!
0

#17 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 12 February 2011 - 07:47 AM

Nu mi se pare inspirata ideea cu donatia si/sau licitatia - mi se pare nedrept ca munca depusa in cursul anului trecut sa fie minimizata ori discriminata.

L-am rugat personal si expres pe pepsi70ro sa aleaga un premiu obisnuit; familia caruia dorea sa doneze premiul (prin licitatia organizata) a fost si va mai fi posibil sprijinita de noi prin alte mijloace
0

#18 User is offline   amota 

• Newbie
  • Pip

Posted 12 February 2011 - 09:17 AM

Buna ziua!
Abia acum am descoperit cate subiecte interesante sunt pe forum.
Daca nu e prea tarziu, am castigat anul trecut un premiu saptamanal pe care doresc sa il cedez. Nu m-am putut bucura de el deoarece camere libere existau doar incepand cu luna octombrie.Premiul consta in sejur gratuit de 5 zile la Ranca.Daca premiul mai este valabil, il cedez cu placere unui membru AFA.
1

#19 User is offline   sbacau 

• Newbie
  • Pip

Posted 02 March 2011 - 09:04 AM

Buna ziua, stimati colegi.
In urma unui rw a lui @costi, cred ca toti il stim, "m-am uitat in oglinda" asa cum sugera un participant la aceste discutii. m-am uitat biiiine biiine si am ajuns la o concluzie finala: nu sunt potrivit acestui site! Respect multa lume aici (in special pe @alex macedo, desi poate confirma ca nu ne stim dupa moace sau sosete, nu ne-am vazut/intalnit/iubit...poate doar votat cand si cand), respect munca multora, respect adevarul si trebuie sa recunosc ca printre defecte se numara si aruncatul acestuia in fata, drept pentru care mi s-a atras atentia finut au ba.
Am intrat pe site din intamplare, cautind informatii despre o destinatie. Si nu imi este rusine sa recunosc, n-aveam habar de ea, desi am (si nici asta nu este un secret, cel putin Cornel stie)o agentie de turism. Si cum sunt pasionat de orice se cheama competitie, m-am inscris fain-frumos pe site sa scriu si eu, sa "ajung celebru".
Anul trecut am inceput bine m-am situat destul timp intre primii 50...pentru ca ceva...ma refer ca actiunea de intr-ajutorare a celor napastuiti de soarta sa-mi deschida ochii, sa vad ca exista altii care s-ar bucura mai mult ca mine la gratuitati, si sa incep usor-usor sa ma retrag, sa nu mai scriu, sa raspund doar la cateva rw...si sa ajung undeva dupa locul 100. Ca premiu, desi erau multe alte reduceri, mi-am ales 2 tricouri AFA...pe care cer ferm sa le donez (sau cedez, cum se spune) catre ultimul intrat pe site astazi, 02.03.2011. Ca incurajare. Il rog pe dom' Cornel sa ma ajute cu numele acestuia si eu ii voi trimite pinul, sau cuiul, daca este nevoie de el.
Voi continua sa va citesc, nu voi continua sa votez (si lui @alex macedo intai ii citeam rw si apoi abia il votam), nu voi mai scrie nimic, desi aveam pregatit despre Hotel Piatra Mare din Poiana Brasov (cine doreste informatii il rog sa-mi scrie pe privat)un mare rw, cu bune-rele, etc.
Din nou spun...pentru mine cel putin siteul s-a transformat tare in rau (din puctul meu de vedere)si nu mai este ceea ce am descoperit bucuros, ceea ce cautam. S-a trecut la manelizarea lui, la "scriti baieti numa' sa scriti", impresiile nu mai au consistenta, se scrie la punctaje, se "faulteaza" din greu, s-au facut grupuri de votanti, s-au nascut iubiri/antipatii pe viata...aceste lucruri nu ma atrag, nu este ceea ce caut....cu parere de rau, ma retrag inainte sa particip patimas la vreo discutie si sa fiu dat afara...plec eu sa nu ma dati voi ( :D ). Doream de ceva vreme s-o fac (de cand am observat ca si drumul pana la pubela se poate transforma intr-un rw de succes; nu ma zic de crasma unde am tras ultima betie, de aici ies vreo 2-3 impresii...in functie de starea bahica de la un moment dat) dar rw lui @costi m-a convins si ii multumesc pentru ca a avut curajul sa scrie ceea ce a scris.
Si il rog din nou pe Cornel sa nu uite de rugamintea mea cu cedatul premiului ultimului inscris...

Cu multa stima, acum si-n veci pentru comunitate - Badulescu Sebastian, alias @sbacau
0

#20 User is offline   Admin 

• Administrator

Posted 02 March 2011 - 07:16 PM

- imi pare rau, dar asa cum am anuntat deja de atatea ori, nu pot sa ma ocup de relocarea premiilor; daca doriti sa le donati, trebuie sa discutati/aranjati personal cu cei interesati in a le primi.

- despre celelalte afirmatii - prefer sa nu comentez altceva decat: te invit, sbacau, sa parcurgi lista celor 25 de impresii ce figureaza acum in rubrica 'Ultimele impresii postate pe site' si sa le (e)numeri pe cele 'manelizate'. Poti sa-mi scrii (desi nu-ti solicit asta) pe privat (in cazul in care realizezi cat de mult poti jigni autorii) - dar cel mai important e sa-ti raspunzi tie.

- afirmatiile dintr-un ecou al tau de pe site - despre "lucrurile ascunse descoperite" - pe care le consider pur si simplu colportoare - te somez insa sa le explicitezi.
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2

Fast Reply

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users