Forum AmFostAcolo.ro: Infiintare Sindicat Forumisti/USERI A.F.A - Forum AmFostAcolo.ro

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Infiintare Sindicat Forumisti/USERI A.F.A

Poll: Infiintare SINDICAT USERI A.F.A (17 member(s) have cast votes)

Sunteti interesati de infiintarea acestui Sindicat?

1. da, sunt interesat/a (3 votes [17.65%] - View)

Percentage of vote: 17.65%

2. nu, nu sunt interesat/a (5 votes [29.41%] - View)

Percentage of vote: 29.41%

3. nu-si are rostul, imi pot apara singur/a interesele (8 votes [47.06%] - View)

Percentage of vote: 47.06%

4. nu stiu/nu cunosc/nu ma intereseaza (1 votes [5.88%] - View)

Percentage of vote: 5.88%

Vote

#21 User is offline   divio 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members

Posted 09 November 2010 - 06:50 AM

View Postcosminp, on 08 November 2010 - 07:55 PM, said:

raman la parerea mea. propunerea lui divio nu are ce cauta aici.
"- precum ai vazut, nu am votat in nicio rubrica din poll, insa am constatat cu interes faptul ca o buna parte din grupul celor vizati de mine deja si-au bifat preferintele, ba chiar au votat cu 2 maini :) ( gresesc cumva, d-le wm?)"
intrebarea imi este adresata? ma simt flatat.

@cosminp:
Din nefericire pentru tine, nu-ti era adresata, in primul rand, fiindca nu ti-ai exprimat dreptul de vot, si in al doilea, (inca) nu faci parte din categoria webmasterilor. Totusi, cu putina sansa si alte calitati (ne)stiute, vor mai fi locuri disponibile in viitor, fie prin renuntarea unor wm-i deja obositi (ca sa nu spun altfel), fie se va suplimenta numarul acestora. Tine aproape!
0

#22 User is offline   cosminp 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Locationbucuresti

Posted 09 November 2010 - 07:23 AM

@divio: nu fi nelinistit.
cine va conduce sindicatul? tu sau ai gasit pe altcineva cu aptitudini de lider?
nu-mi raspunde ca nu mai am ce discuta cu tine despre subiect.
0

#23 User is offline   Admin 

• Administrator
  • Group: Administrators

Posted 09 November 2010 - 02:26 PM

View Postdivio, on 04 November 2010 - 03:06 PM, said:

[...]Nu se va pune problema inlocuirii lui Cornel, e "biznisul" lui, creat pe idee si bani proprii, insa deszoltat pe voluntariatul tuturor celor ce si-au creat un username pe acest site.[...]

LOL! Ce bine - ma si vedeam "maine" eliminat din aceasta "afacere" de grupul (sindicatul,lol)-utilizatorilor-unsurosi-care-au incercat-sa-triseze-si-sunt extrem-de-nemultumiti-acu-odata-ce-au-fost-prinsi :-)

==

Multa risipa de energie pe acest thread, una care merita un scop mai util.
Din punctul meu de vedere, date fiind afirmatiile voit exagerate ale initiatorului, am intuit ca a fost scris ca o provocare, cu scopuri mai mult sau mai putin tendentioase.

Hai sa lamurim un pic lucrurile, pentru cei care se prefac ca ar avea nevoie.

@divio: te afli pe un site si o proprietate privata - si nu pe un "bun comun" (?!!). Proprietate care a fost infiintata si este sustinuta din investitii si cheltuieli private si la care tu ai ales - ca si toti ceilalti - in mod VOLUNTAR sa contribui, in folosul comunitatii si al site-ului si - cel mai important - fara ca acest voluntariat sa te indreptateasca la alte drepturi decat cele din "Termenii si conditiile de folosire ai site-ului".

Acest spatiu privat este deschis publicului si functioneaza in anumite conditii, iar respectivele conditii sunt stabilite de proprietarii lui in mod exlusiv. Nici tu si nici o alta entitate privata nu-i poate IMPUNE proprietarului cum sa-si organizeze si sa-si conduca activitatea.

Drepturile tale - cele specificate de "Termenii si conditiile de folosire ale AmFostAcolo.ro" - iti sunt garantate prin lege si impotriva oricare eventuale incalcari ale drepturilor de acolo te poti plange oricand in instanta sau oriunde si oricui crezi tu de cuvinta.

Daca esti nemultumit de unul sau mai multe aspecte al functionarii acestui site - poti eventual sa-mi transmiti sugestii, de care eu sa tin sau sa nu tin seama, iar tu la randul tau sa te declari multumit si sa ramai in continuare sau, dimpotriva, sa fii nemultumit si sa-ti gasesti un alt loc care iti va asigura conditii pe masura celor pe care ti le doresti.
Asta ar fi un comportament de bun simt, in opinia mea.
In momentul in care tu incerci sa-mi impui interesul tau personal sau de grup-obscur, incercand sa tranformi FAVORURILE pe care acest site ti le ofera in asa-zise "drepturi", dovedesti un comportament ce frizeaza nesimtirea si care te conduce inevitabil... spre usa din spate. :-)

In ce ma priveste sunt pe deplin convins ca m-am purtat cu fiecare dupa cum merita - mi-am ridicat palaria cand a fost cazul, i-am tratat cu asprime cu care meritau asta. Niciodata nu mi-am propus sa-i multumesc pe toti - mai important a fost sa fie multumiti cei care consider eu ca merita aprecierea mea.

--

Pentru ca timpul e important si pentru ca prefer sa-l aloc altor activitati, MULT mai utile comunitatii (si pentru ca sunt personal convins ca faci parte dintr-o categorie aparte, cu care un om rezonabil nu ajunge niciodata la un consens) - fir de discutie inchis.

Nu in ultimul rand: va invit pe fiecare sa va concentrati atentia asupra scopului cu care acest site a fost creat - acela de a consulta sau impartasi experiente turistice.
Tentativele de a crea sau intretine un scandal artificial de genul celui de mai sus nu vor mai fi tolerate pe site.
5

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users